Maaş bordrosuna nasıl bakılır? 2022 Özel veya kamu maaş bordrosu sorgulama!

Maaş bordrosuna ulaşmak isteyenler “Maaş bordrosuna nasıl bakılır?” sorusunu merak ediyor. Kamuda çalışmakta olan ve ayın 14’ünde maaş alan işçiler tarafından e-Devlet üzerinden bordrolara erişebiliyor. Ayrıca özel sektörde çalışan kişiler ise insan kaynakları aracılığıyla maaş bordrosuna erişebiliyor. İşte maaş bordrosu sorgulama sayfası!

e-Devlet üzerinden maaş bordrosu nasıl sorgulanır?

İlk olarak www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmak gerekmekte. Ardından e-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra e-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk  olarak ‘Yıl Seçiniz’ butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz seneyi seçmelisiniz. İkinci adım olarak ise ‘Ay Seçiniz’ butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçmelisiniz. Son olarak ise ‘Sorgula’ butonunu kullanarak sorgulamak istediğiniz bordronuza erişebilirsiniz.

Maaş bordrosunun çıktısı nasıl alınır?

Check Also

TÜRKİYE SATIŞI İMZALANDI

İleriye dönük adımlar atıldı Türkiye’nin ABD’den almayı planladığı F-16 savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir gelişme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]