Korsanlar Gine Körfezi’nde bu defa Maersk’in gemisine saldırdı!

19 Aralık öğle saatlerinde  Gine Körfezi Nijerya açıkları’nda Maersk’e ait Cadiz isimli kargo gemisinin saldırıya uğradığı bildirildi.

Korsanların gemiye çıktığı ve geminin AIS sisteminin bir süre kapalı kaldığı gelen detaylar arasında. Saldırıya uğradığı sırada Maersk’e ait Cadiz isimli geminin Gana’dan Kamerun’a seyrettği belirtildi.

20 Aralık sabahı korsanların saldırdığı geminin hala sürüklendiği bildirildi. Gemiye 2 adet güvenlik botunun eskortluk ettiği bilgisi verildi. Bu nedenle korsanların gemiyi terk ettiği anlaşılıyor. Gin Körfezinde son yaşanan olaylarda korsanların mürettebat üyelerini fidye için kaçırdığı bildirilmişti. Ancak saldırıya uğrayan Maersk’e ait Cidez isimli gemideki mürettebatın son durumu hakkında henüz bir detay gelmedi.

Check Also

Üç bakan son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman nSoylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]