Kendi işinde çalışan ABD’lilerin oranı 14 yılın zirvesinde

ABD’de kendi işinde çalışanların işgücündeki payı, 2008 krizinden bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

Bloomberg’in haberine göre pandemi nedeniyle işinden olan pek çok Amerikalı kendi işini kurmaya yöneldi.

16,8 MİLYON KİŞİ KENDİ İŞİNDE ÇALIŞIYOR

Bloomberg’in, ABD Çalışma Bakanlığı’na bağlı İşgücü İstatistikleri Bürosu’nun en son yayımladığı verilere dayanarak yaptığı hesaplamalara göre haziranda yaklaşık 16,8 milyon kişinin kendi işinde çalıştığı saptandı. Bu sayı yüzde 10,2’lik bir orana tekabül ediyor. Bu oran en son Ekim 2008’de kaydedilmişti.

Veriler son iki yılda 1,4 milyonluk bir artış yaşandığı ve kendi işinde çalışmaya başlayanların bu dönemde işgücündeki genişlemenin üçte birinden fazlasını temsil ettiği anlamına geliyor.

St. Louis Fed’in rakamlarına göreyse Şubat 2022 itibarıyla Amerika’da çalışan 157 milyon kişinin yüzde 11’i kendi işinden geçimini sağlıyordu.

İŞTEN AYRILANLAR DA ORANI ARTIRDI

Covid-19 pandemisinin ilk haftalarında milyonlarca kişi neredeyse bir gecede işsiz kalırken birçok Amerikalı kendi işini kurmak zorunda kalmıştı. Ancak kendi isteğiyle işinden ayrılan ve başkaları için çalışmak istemeyen kişiler de oranın artmasında etkili olmuştu.

İşten ayrılanların oranı da son iki yılda arttı ve sadece mayısta 4,3 milyon kişi işten çıktı.

Bununla birlikte kendi işinde çalışanların artmasının çok çeşitli nedenleri var. Pek çok kadın için bu karar muhtemelen esnekliğe daha fazla ihtiyaç duyulmasından kaynaklanıyor. Pandemi döneminde çocuk bakımının daha zor bir hale gelmesi kadınların işleri açısından alternatif arayışlara girmesini tetiklemişti.

İNŞAAT SEKTÖRÜ REVAÇTA

Uzaktan çalışmanın yaygınlaşması ve çok sayıda çalışanın yer değiştirmesi de yeni fırsatlar sundu.

St. Louis Fed’in verilerine göre kendi işinde çalışanları sayısı en çok inşaat sektöründe ve pandemi sırasında bu sayı artmaya devam etti. Şubat 2020’den Ocak 2022’ye kadar kendi işinde çalışanların ortalama yüzde 16,5’i bu sektördeydi.

Emlak ve ulaşım sektöründe de benzer bir artış görüldü. Söz konusu artışta Uber gibi girişimlerin büyümesi rol oynadı.

 

FERRO ALAŞIM TOZLARI VE KULLANIM ALANLARI

Ferro Molibden Tozu: Otomobiller, ağır kamyonlar, köprüler ve üst geçitler, inşaat vinçleri, büyük miktarda gerilime dayanım gereken veya iyi bir mukavemete ihtiyaç duyulan diğer tüm yapılarda kullanılan çelik üretimi için kullanılır.

Ferro Wolfram Tozu: Ferro Tungsten esas olarak herhangi bir alaşımın erime noktasını arttırmak için kullanılır ve bu nedenle Havacılık, Döküm ve Kaynak Elektrot gibi çeşitli uygulamalar için uygundur. Elektrotlar içinde, Ferro Tungsten esas olarak Sert Dolgu Elektörleri ve hatta Sert Dolgu Borulu Elektrotların üretimi için kullanılır.

-Ferro SilisyumTozu:  Ferrosilisyum, çelik ürün kalitesini geliştirmek için sıvı metalde oksijeni gidermek amacıyla alaşım elementi olarak kullanılır. Silisyum temel olarak mukavemet ve aşınma direnci, esneklik (yay çelikleri), korozyon direnci (ısıya dayanıklı çelikler) ve düşük elektriksel iletkenlik ve mıknatıssal büzülme (elektriksel çelikler) özelliklerini arttırır. Düşük Al içerikli Standart FeSi, Yüksek Saflıktaki FeSi ve düşük karbonlu FeSi ürünleri, transformatör/motor, rulman, darbe emici, araç lastiklerinde çelik kord bezi ve paslanmaz çelik imalatında kullanılan özel kalitede çeliklerin üretiminde kullanılmaktadır.

Ferro Krom LCTozu: Düşük Karbonlu Ferro Krom, Karbon yüzdesini Karbon seviyelerini etkilemeksizin ayarlanması gereken çelik içine eklenir. Düşük Karbonlu Ferro Krom Toz, Kaynak Elektrotları ve Çubuk Elektrotları gibi seveal uygulamalarda kullanılır.

Ferro TitanyumTozu:  Ferro Titanyum, Kükürt, Karbon, Oksijen ve Azot ile son derece reaktif olduğu için Çelik Üretiminde Temizlik Maddesi olarak kullanılır. Ayrıca deoksidasyon, kükürt giderme ve denitrifikasyon için kullanılır. Ferro Titanyum, Kaynak Elektrotları ve Yangın İşleri uygulamalarında da kullanılır.

Ferro VanadiumTozu: Ferro Vanadyum, alkalilere ve ayrıca sülfürik ve hidroklorik asitlere karşı stabilite sağlar. Ferro Vanadyum, Çeliğe Karşı Korozyonun Önlenmesine de Yardımcı Olur. Aynı zamanda Çelik, Döküm ve Kaynak malzemelerinin Çekme Dayanımının arttırılmasına da yardımcı olur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ 0216 4421200-05523307100-05325466184www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com 

nanomikron.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]