Kaybedilen konteyner sayısı 1816 olarak açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde kontyenerleri çöken konteyner gemisinde inceleme tamamlanırken 64’ü tehlikeli olarak sınıflandırılan 1816 konteynerin kaybedildiği açıklandı.

Geminin armatörü Chidori Ship Holding LLC ve konteyner gemisi ONE Apus’un operatörü NYK Shipmanagement Pte Ltd, şiddetli hava koşulları nedeniyle denize düşen 1.816 konteyner arasında yaklaşık 64 tehlikeli mal içeren konteyner olduğun doğruladı.

Söz konsuu konteynerlerden 54 tanesi havai fişek taşırken, sekizi pil ve ikisi sıvı etanol içeriyor.

Gemi, planlandığı gibi 8 Aralık’ta Japonya, Kobe limanına vardığı bildirildi. Önceliğin, gemiyi ve mürettebatı güvenli bir şekilde limana ulaştırmak olduğunun altı çizildi. ONE Apus isimli konteyner gemisinin bayrak devleti ve ilgili denizcilik otoriteleri ile birlikte bu olay hakkında tam bir soruşturma yürütüleceği açıklandı.

Sayımın gemi limana doğru hareket halindeyken yapıldığı ve limanda ayrıntılı bir inceleme daha yapıldığında rakamın değişebileceği vurgulandı.

Check Also

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı yüzde 6,1 arttı!

Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ağustosta yüzde 6,1 arttı. Türkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]