Kahramanmaraş’ta enkazdan 248’inci saatte çıkan Aleyna duygu dolu anlar yaşattı

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 12 gün geçti. 

38 bin kişinin hayatını kaybettiği depremlerde onlarca vatandaşta enkaz altına kaldı. 

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği deprem bölgesinde bir yandan da enkaz kaldırma işlemleri yapılıyor. 

Bir canlı tespit edildi

Mucizelerin yaşandığı bölgede bir yeni gelişme daha yaşandı. 

Kahramanmaraş Kayabaşı Mahallesi’nde yıkılan Atabey Apartmanı enkazında bir kişinin canlı olduğunu tespit eden Dilovası Belediyesi ekipleri, yetkililere haber verdi.

248’inci saatte kurtarıldı

Ardından olay yerine gelen arama kurtarma ekipleri depremden 248 saat sonra 17 yaşındaki Aleyna Ölmez’i uzun uğraşlar sonucu enkazdan sağ kurtardı.

“Enkazdan çıkartılarak yeniden hayata tutundu”

17 yaşındaki genç kız, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edilirken, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir duygu dolu anlar yaşarken gözyaşlarına hakim olamayarak şu ifadeleri kullandı: 

Bugünde büyük bir olaya şahitlik ettik. 17 yaşındaki Aleyna Ölmez kızımız arama kurtarma ekiplerimizin özverili çalışmaları ile enkazdan çıkartılarak yeniden hayata tutundu.

Personelimize ve arama kurtarma da büyük fedakarlık yaparak sağ salim kızımızın çıkartılması için çalışan madencilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]