Jeremy Rifkin CHP programına ABD’den bağlandı

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun günlerdir ‘bekleyin’ dediği 3 Aralık nihayet geldi.

Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’ne gelen Kemal Kılıçdaroğlu, vizyon programının açılış konuşmasını yaptı.

Yeni 70 kişilik bir ekip oluşturduğunu belirten Kılıçdaroğlu, merakla beklenen isimleri takdim etti.

Başdanışman Rifkin ABD’den bağlandı

Kılıçdaroğlu, bir dönem Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de danışmanlığını yapan Jeremy Rifkin’i başdanışman yaptığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun sahneden imesi ile ABD’den salona bağlanan Rifkin katılımcılara hitap etti.

Rifkin, küresel ısınma ve dünyanın karşı karşıya olduğu tehlikelere dikkat çeken bir konuşma yaptı.

“Birlikte çalışırsak ancak başarabiliriz”

Rifkin’in konuşmasından satır başlaru şu şekilde:

“Akdeniz’in 22 ülkesi dünyanın geri kalanından daha hızlı ısınıyor. İklim değişikliği bu bölge için böyle bir durum. Dramatik bir durumla karşı karşıyayız. Birlikte çalışırsak ancak başarabiliriz. Türk halkının bir arada çalışması gerekiyor.

Başta X kuşağı olmak üzere biz 6. dönemin başındayız. insanlık için çok önemli bir zaman diliminden geçiyoruz. Şimdi karşımızdaki gerçeği görüp uyanmamız gerekiyor. İklim değişiyor.


“Angela Merkel benden yardım istedi”

Angela Merkel benden yardım istedi. Burada iş gücü finans devrimi gibi şeyler ortaya çıkyot. Almanya altyapısı eskiydi. Avrupa Birliği ve Çin’de gelişen yeni bir sanayi devriminden bahsettik.

Eski sisteme dönme şansımız yok. Biz kendi türümüzü doğaya yeniden adapte etmek zorundayız. Barışçıl protestolar gerçekleştiriyorlar genç kuşak uyaları bir acil durum döneminden geçiyor.

İlk defa bütün bir kuşak sokağa çıkıp protesto ediyor. Tüm ideolojiler kenarda duruyor işte bu gençler bir tür protestosu yapıyorlar.

“Doğa bizim düşmanımız değil”

Türkiye ve Akdeniz Havzası’nda genç kuşaklar burda büyümeden çoğalmaya geçiyorlar. Burada GSMH esenliğe harcanıyor. Hiper tüketimden yaşam kalitesi yüksek bir koşula geçiş söz konusu. Yüksek teknoloji içeren kobiler var artık. Dünyanın her yerindeki ekonomik koşulları kendilerine dahil ediyorlar.

Fosil yakıt jeoliğinden biyosfere geçiş yapıyoruz. İnsanları bir metafor değil ekosistem olarak gören bir yaşama geçiliyor. Biz her zaman değişiyoruz. Mesela iskelet karaciğer 365 günde bir yenileniyor. Evet bizi bir ekosistemiz aslında bu gezegeni kendi bünyemizde yaşatıyoruz.

Doğa bizim düşmanımız değil bu ekosistemin bir parçasıyız. Beni dinleyenler bunları başarabilecek miyiz diye düşünüyorlar, bir çok kurum var Amerika’da nasıl ayakta kaldık diye soruyorlar.

“Türkiye lider bir harekete geçirici”

Biz gene en çabuk adapte olan türleriz. Bilgilerimizi gelecek kuşaklarla paylaşabiliyoruz. Birkaç yüzyıldır doğayı kendimize adapte etmeye çalışıyoruz. Artık eski düzene dönme zamanı.

Türkiye, Akdeniz Havzası’ndaki 22 ülkeyle bir araya gelip işbirliği yapmalılar. Türkiye lider bir harekete geçirici. Üniversitelerinizde müthiş yetenekler var.

Türkiye’yi örnek haline getirecek kapasiteye sahipsiniz. Bu yeni çağ için işe başlamanın zamanı. Bu sayede yaşam kalitesini artıracağız. Evet Türkiye’de birlikte yaşayarak bunları başarmış olacağız. Bu yaşam denilen güzel deneyiminin bir parçası olduğumuzu göstereceğiz.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

“Kosova için müşterek gayretlerimizi sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetine icabetle Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunan Kosova Başbakanı Albin Kurti ile Vahdettin Köşkü'nde görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Erdoğan, “Kosova'nın uluslararası alanda hak ettiği konuma erişmesi için müşterek gayretlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]