İtalya merkezli Snam, FSRU gemilerinin ve LNG tankerlerinin peşinde!

İtalya merkezli enerji altyapı şirketi Snam Rete Gas’ın önümüzdeki dönemde çalışmak üzere bir tür tedarikçi listesi oluşturmak amacıyla Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde bu amaçla özel bir kamu duyurusu yayınladığı belirtildi.

Yine İİtalya merkezli enerji şirketi olan Eni’nin bir yan kuruluşu olan Snam, kurulduğundan bu yana İtalyan devleti tarafından kontrol edilen bağımsız bir şirket haline geldi ve Arnavutluk, Avusturya, Çin, Fransa, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor.

İtalya’da doğal gaz taşınması ve dağıtımının ana operatörü olan Snam’ın, 32.727 km doğalgaz boru hatları ile ülkedeki neredeyse tüm doğalgaz ulaştırma altyapılarına sahip olduğu biliniyor.

Şirketin aynı zamanda Panigaglia’daki kara LNG terminali ve iştiraki Adriatic LNG açık deniz terminali aracılığıyla Avrupa’da yeniden gazlaştırma işinin ana operatörlerinden biri olduğu belirtiliyor.

Check Also

TBMM Başkanı Kurtulmuş: İki devletli çözümü esas alan özgür ve bağımsız Filistin devletinin yolu açılmalı

TBMM Başkanı Kurtulmuş, İran-İsrail gerilimine dair, "Ateşi daha fazla büyütmeden bir an evvel bölgedeki ateş söndürülmeli ve Filistinlilerin haklı davasında iki devletli çözümü esas alan özgür ve bağımsız Filistin devletinin yolu açılmalı." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]