İstanbulkart’ın yeni mobil uygulamasını Tmob hazırlayacak

19 milyon aktif kullanıcıya sahip İstanbulkart, mobil uygulamasını yerli teknoloji şirketi Tmob ile geliştiriyor. 2021’in ikinci yarısında faaliyete geçecek sistemin hazırlıkları için ihale tamamlandı, Belbim ile Tmob arasında anlaşma imzalandı.

 

Kendine ait mobil finansal hizmetler platformunun hem yurt içi hem de yurt dışındaki satışlarına devam eden Tmob, İ.B.B iştiraki Belbim A.Ş ile de anlaşma imzaladı.

 

Geliştirdiği ürün ve hizmetlerle dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan birçok platformda 50’den fazla ödül alan Tmob ile Belbim A.Ş arasında yapılan anlaşmaya göre İstanbulkart’ın mobil uygulaması tamamen yenilenirken, uygulamaya İstanbulluların hayatını kolaylaştıracak mobil ödeme altyapısı da eklenecek.

 

 

Tmob hakkında

Tmob, 2009 yılından bu yana kendi geliştirdiği yenilikçi PaaS portföyü ile işletmelerin yazılım ihtiyaçlarına uçtan uca çözümler sunan uluslararası bir teknoloji şirketidir. Tmob kurulduğu günden bu yana bankacılık, telekomünikasyon, havayolları ve e-ticaret sektörü başta olmak üzere onlarca ülkede firmalara yazılım alanında yenilikçi çözümler sağladı. İstanbul ve Palo Alto’da ofisleri bulunan Tmob, yenilikçi teknolojilere yatırım yaparak işletmelere değer katmaya devam ediyor.

 

BELBİM AŞ hakkında 

BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. İstanbul’da 1987’den beri Ar-Ge ağırlıklı faaliyet gösteren ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin kurucusudur. Elektronik ücret toplama sistemine entegre her noktada ön ödemeli elektronik para kartı “İstanbulkart” aracılığıyla güvenli, kolay, hızlı ve konforlu ödeme imkânı sağlamaktadır. BELBİM AŞ İstanbulkart’ı bir ulaşım kartının ötesinde ‘Şehrin Yaşam Kartı’ olarak konumlandırıyor ve bu amaçla çalışmalarına devam ediyor.

Check Also

Sepiyolitin Hayvan Beslemede Kullanılması

Sepiyolit, filosilikatlar grubuna dahil bir kil mineralidir. Kimyasal olarak sulu magnezyum silikattır. Sepiyolitin en önemli …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]