İsrail denizaltısı İran’a gözdağı veriyor!

Times of Israel gazetesinin haberlerinde, “Basra Körfezi’ne giden İsrail denizaltısı Süveyş Kanalı’nı deniz seviyesinin üzerinde geçti.” ifadeleri geçti. İsrail denizaltısının Süveyş Kanalı’ndan Mısır’ın onayı ve bilgisi dahilinde geçtiğinin altı çizildi. Olayın İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade’ye yönelik suikastin ardından İran tarafından yapılan açıklamalara cevap niteliğinde olduğunu ifade edildi.

Haberde, İsrail ordusunun konuya ilişkin açıklama yapmayı reddettiği duyuruldu. Ayrıca ABD donanmasından USS Georgia adlı nükleer kapasiteli güdümlü füze denizaltısı ve iki güdümlü füze kruvazörün Hürmüz Boğazı’na girdiği kaydedildi. ABD donanmasından yapılan açıklamada ise Suudi Arabistan Hava ve Deniz Kuvvetleriyle Basra Körfezinde tatbikat düzenlediği bilgisine yer verildi.

İran nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade, 27 Kasım’da Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bunun İsrail’in tuzağı olduğunu ve suikasta uygun bir yanıt verileceğini söylemişti. İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi; “İran ve onun radikal eksendeki ortakları, İsrail’e karşı herhangi bir eylemde bulunurlarsa bunun bedelinin çok ağır olacağını görürler.” ifadelerini kullanmıştı.

Check Also

Adana’da kiraya fahiş fiyat artışı yapan ev sahibi gözaltına alındı

Adana'da yatağa mahkum annesiyle yaşayan kadın, kirasına fahiş fiyat artışı yapıp elektrik ve suyunu kesin ev sahibinden şikayetçi oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]