İnternetten sigorta tercihinde kampanya etkisi

Sigorta sektöründe tarafsız ve doğru bilginin kaynağı www.sigortaladim.com, pandemi ile birlikte değişen tüketici alışkanlıklarına yönelik IPSOS Pazarlama ve Kamuoyu Araştırmaları şirketine, hanelerin satın alım davranışlarına ilişkin araştırma yaptırdı. Araştırmanın sonucunda, katılımcıların büyük çoğunluğunun, araçlarını satana kadar kasko sigortalarını yeniledikleri görüldü. Bununla beraber internetten sigorta satın alırken de vazgeçilmez iki unsurun, platformların sundukları ek avantajlar ve markaya olan güven olduğu belirlendi.

 

sigortaladım.com ve IPSOS tarafından hanelerin satın alım davranışlarına ilişkin yapılan araştırmaya 14-45 yaş arası, AB-C1-C2-D-E sosyo ekonomik gruptan 16 bine yakın kadın ve erkek katıldı. Araştırmada, tüketicilerden alınan yanıtlara göre sigorta yaptırmak isteyenlerin en çok dikkat ettiği kriterin güven, fiyat ve sunulan ek avantajlar olduğu tespit edildi. Araştırma sonucuna göre katılımcıların yüzde 79’u araçlarını satana kadar kasko sigortasını yenilemeye devam ediyor. Katılımcıların yüzde 20’si kasko sigortasını online satın alma kararında yakınlarının tavsiyesini dikkate alırken yüzde 19’u ise platformların ek avantajlar sağlaması durumunda kasko sigortası yaptırabileceklerini belirtiyor.

 

Araştırma raporu ile ilgili değerlendirmede bulunan sigortaladım.com Pazarlama Direktörü İzzet Özveren; sigortaladım.com olarak tüketici davranışları ve ihtiyaçlarını düzenli olarak araştırmak, yol haritamızı ve müşterilerimize sunacağımız faydaları belirlememizde oldukça etkili olurken Türkiye’nin online sigortacılıkta yaratacağı büyümeye katkı sağlamak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Online platformlardan sigorta tercihini etkileyen ekonomik ve sosyolojik birçok faktör olmakla beraber, 2020 yılında bunlardan biri de pandemi oldu. Geçtiğimiz yıl internet üzerinden sigorta satışı da önemli ölçüde artış gösterdi. 2019 yılında online platformlarda sigorta satış oranı yüzde 1.63 seviyesindeyken 2020’de yüzde 2.31’lik paya ulaştı. Online platformlarda yine 2019 yılına oranla 2020’de kasko sigortası prim üretimi yüzde 21, zorunlu trafik sigortası prim üretimi ise yüzde 47 oranında arttı. Tüketicilerimize hızlı ve pratik bir şekilde teklif alıp karşılaştırarak satın alma imkanı sağlamakla beraber, özel avantajları da onlar için bulup bir araya getiriyoruz. sigortaladım.com olarak bugüne kadar müşterilerimiz için kusursuz hizmet anlayışı ve şeffaflık ilkemiz ile çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Check Also

Elazığ’da araç mezarlığı!

Elazığ’da 60 milyonluk servet çürüyor. Elazığ’da çeşitli sebeplerden dolayı trafikten çekilen yüzlerce araç ve motosiklet …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]