İngiltere’deki liman tıkanıklığı aylarca sürebilir

Birleşik Krallık’a mal tedarikinde yer alan dokuz kuruluş, bu hafta İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Schapps’a ülkenin önde gelen konteyner limanlarındaki mevcut tıkanıklık seviyelerinin bir süre daha devam edebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Nakliye, lojistik, nakliye ve liman kuruluşları, COVID-19 ve Brexit’in, salgının ilk dalgasının küresel deniz taşımacılığı hizmetlerini kesintiye uğratmasıyla, Birleşik Krallık’ın deniz geçiş yollarında ortaya çıkan kaosa zemin hazırladığını ifade etti. Bunun bir sonucu, Avrupa’dan Asya’ya boş konteynerlerin geri dönüşünde gecikmeler ve özellikle Çin limanlarında kıtlıklara yol açtı ve sektör sonbaharın başlarında doğu-batı ticaret yollarındaki geleneksel yüksek talep dönemine girerken tam etkisi hissedilmeye başlandı. Ve sorun, Brexit geçiş döneminin sonu yaklaşırken ithalatta artış gibi Birleşik Krallık’a özgü faktörlerle ve aynı zamanda depolama ve depo kapasitesi üzerindeki baskıyı artırarak  daha da karmaşık hale geldi.

Check Also

Kaspersky’den sosyal medyada stresi azaltmaya yönelik ipuçları

- Kaspersky Web İçerik Analizi Uzmanı Anna Larkina: - "Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini artıran Kaspersky çözümleri, dijital etkileşime bilinçli bir yaklaşımla, çevrim içi deneyimimizi bir stres kaynağından olumlu bir etkileşime dönüştürebilir"

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]