İGA İstanbul Havalimanı’ndan 50 dilde Cumhuriyet Bayramı kutlaması

İSTANBUL (İGFA) – Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden ve en yoğun havalimanlarından biri olanİGA İstanbul Havalimanı, Cumhuriyet’in 99’uncu yılı için hazırladığı reklam filmini 4’üncü yaş gününde, 28 Ekim tarihiitibarıyla dijital-sosyal medya mecralarında yayınlamaya başladı.Digimeb firmasının imzasını taşıyan reklam filmi, #CumhuriyetAnonsu etiketiyle yayına alındı.

Reklam filminde 28 Ekim 1923’e, yani Cumhuriyet’in ilanından bir gün öncesine vurgu yapıldı.“Bundan tam 99 yıl önce, 28 Ekim günü bir anons yapıldı. Bu anonsla doğdu Cumhuriyet. Bundan daha özel bir anons var mı dünyada?”cümleleri yer aldı. İGA İstanbul Havalimanı terminalinde gün boyunca 50 dile çevrilen “Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” mesajı yankılandı.

Bununla beraber 29 Ekim Cumartesi günü, İGA İstanbul Havalimanı, Cumhuriyet Bayramı özel programına ev sahipliği yaptı. Senfonic Project (İGABAND) isimli 35 kişilik bir müzik grubu ve Marmara Flüt Orkestrası & Solistler Geçidi ziyaretçilere bayramın ruhuna yakışır bir müzik performansı sunarken; Yasin Ark ve DJ performansı da İGA İstanbul Havalimanı misafirlerine keyifli anlar yaşattı.

Ayrıca iç hatlar ve dış hatlarda dönem kıyafeti giyen gençler, sepetli bisiklet ile Türk bayrağı ve Cumhuriyet gazetesi dağıtırken, İGA İstanbul Havalimanı’nda Cumhuriyet’in 99’uncu yılı ve İGA’nın 4’üncü doğum günü doyasıya kutlandı.

Check Also

TÜRKİYE SATIŞI İMZALANDI

İleriye dönük adımlar atıldı Türkiye’nin ABD’den almayı planladığı F-16 savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir gelişme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]