Hulusi Akar: F-16 meselesi olumlu ilerliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’den F-16 tedariki konusunu değerlendirdi.

AK Parti Grup Toplantısı için geldiği Meclis’te savaş uçaklarıyla ilgili son durumu aktaran Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, ABD’de mevkidaşı Antony Blinken ile görüşeceğini söyledi.

“Olumlu şekilde ilerlediğini takip ediyoruz”

Akar, “Geldiğimiz noktada konunun olumlu bir şekilde ilerlediğini takip ediyoruz. Gerekli bilgileri alıyoruz. ABD Savunma Bakanı ile yakın iş birliğimiz devam ediyor.” dedi.

Heyetlerarası ve ikili görüşmelerde, bir an önce olumlu ve somut bir şekilde sonuçları beklediklerini ifade eden Akar, “Bu istikamette ilerliyoruz. Birtakım tahditler vardı, onları da kaldırdılar. Zaten bizim tahditli bir şekilde alışverişi kabul etmemiz mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

İngiltere ziyaretini anlattı

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirdiği temaslara ilişkin soru üzerine Akar, “Olumlu, yapıcı ikili ve heyetler arası görüşmeler yaptık. Savunma sanayisi, askeri eğitim iş birliği ve diğer birçok alanda iş birliği yapma konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oradan da olumlu sonuçlar bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]