HOŞGELDİN RECEP: Anlamlı, hadisli, dualı Üç Aylar kutlama mesajları 2023!

Üç Aylar, 23 Ocak Pazartesi günü Recep ayı ile başlıyor. Recep’in ardından Şaban ve Ramazan idrak edilecek.

Üç ayların sevincini yaşayan Müslümanlar, sevdikleriyle paylaşmak istiyor.

Bereket ve bolluk ayı olan üç aylar için WhatsApp’tan anlamlı dualı hadisli mesajlar araştrılıyor.

İşte maneviyatın en yüksek olduğu üç aylarda paylaşabileceğiniz anlam yüklü sözler…

Üç aylar kutlama mesajları ve sözleri 2023

Manevi huzuruyla içimizi ısıtan, gönüllerimizi ferahlatan Üç Aylar’a yeniden kavuştuk. Üç Aylar’ın Müslüman âlemine rahmet ve bolluk getirmesi dileklerimle…

Ya Rabbe’l-Alemin! Üçaylar’ın bereketi hürmetine Ümmeti Muhammed’e rahmet eyle, günahlarını mağfiret eyle, rızana vesile olacak ameller nasip eyle.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlaya yöneldiği mübarek üç aylarınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun, ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun üç ayları mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice üç aylar..

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Üç aylarınız mübarek olsun.

Göklerin nura gark olacağı, zeminin semavî sofralarla bezeneceği üç bereketli misafir; Recep, Şaban ve Ramazan.”Ey Allâhım! Bize Recep ve Şâbânʼı mübârek kıl ve bizi Ramazanʼa ulaştır.”

Kalbimizi rahatlatan, kendimizi yeniden kendimize hatırlatan, manevi iklimiyle ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan, kandiller geçidi Üç Aylar’ın hayırlara vesile olması duasıyla…

Öyle yaşayın ki kimse sizi Allah’a şikayet etmesin, herkes sizi Allah’a emânet etsin. Ömrümüz Üç aylar gibi mübârek âkibetimiz Üç aylar gibi hâyırlı olsun…

Kırık kalplerimizin tamiri, günahkar ruhlarımızın arınması için sunulan umut ve diriliş mevsimi mübarek Üç aylar’ın gölgesi üzerimize düştü. Recep ve Şaban ayının bizlere mübarek olup Ramazan’a kavuşma duası ile herkese selamlar olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek Üç Aylarınızı tebrik ederim.

“Ahir zaman kardeşlerimi özlüyorum!” demiştin ya… İşte o ahir zamandan sesleniyoruz sana Ya Rasülallah! Tek derdim “kardeşlerim” dediklerinden olabilmek… Bu günahkar ümmetinden razı olman… Üç Ayların tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileğimle…

Sevgili Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), mübarek Üç Aylar için, “Receb Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır.” buyurmuşlardır. Rabbim ibadetlerimizi kabul eder İnşaallah.

Rahmetin ve bereketin yeryüzüne bolca indiği bu gün ve gecelerde dualarda buluşmak dileğiyle… Üç Aylarınız mübarek olsun.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]