HDP’li Meral Danış Beştaş: PKK ile bir bağımız yok

Terör örgütü PKK’ya her seferinde açık destek veren, terör örgütlerinin kanalına katılarak örgüt sözcülüğüne soyunan HDP’nin her geçen gün Kandil ile bağlantıları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Kimileri bunu görmezden gelse de Türkiye partisi olduğu iddiasında bulunan HDP’nin PKK ile bağlantısı ortada.

Son günlerde canlı yayın programlarına katılan HDP’liler ise bu bağı inkar etme peşinde.

Eş başkanlara göre, dağda terör örgütü PKK’nın teröristleriyle evli vekilleri çıkan, PKK paçavrası giyip Türk Devleti’ne iftira atanlar ve bir kez olsun terör örgütü diyemeyen HDP’nin PKK ile ilişkisi yokmuş.

HDP Eş Genel Başkanı Meral Danış Beştaş, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın canlı yayın konuğu oldu.

“PKK ile bağımız yok”

PKK ile bir bağınız var mı?sorusuna cevap veren Meral Danış Beştaş, terör örgütü PKK ile partisinin hiçbir ilişkisinin olmadığını savundu.

“Biz talimatları halktan alırız”

Beştaş, Tabi ki bir bağımız yok, biz talimatları halktan alırız. Biz kararlarımızı yetkili kurumlarımızdan alırız. Bu kadar absürt, bu kadar boş bir iddia olabilir mi. ifadelerini kullandı.

Terörist cenazesini teslim aldı

HDP’li Beştaş bu açıklamaları yapsa da arşiv gerçekleri ortaya koymaya devam ediyor.

2017 yılında Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen operasyonda öldürülen 5 PKK’lı teröristten 2’sinin cenazesi HDP milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Erol Dora tarafından teslim alındı.

“Terörist cenazelerine gitmeye devam edeceğiz”

Gene arşivden çıkan bir başka bilgide ise 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Meral Danış Beştaş TBMM kürsüsünden terör savunuculuğu yapmıştı.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, kürsüde terörist cenazelerine gitmeye devam edeceklerine yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Meral Danış Beştaş: PKK’lıların cenazesine gitmeye devam edeceğiz


Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]