Hatay’da oğlu ve eşini kaybeden kadından, diğer oğlunun ölümü saklanıyor

Kahramanmaraş depreminin üzerinden 13 gün geçti.

Depremin vurduğu illerden, acı dolu hikayeler gelmeye devam ediyor.

Depremde Hatay Antakya’daki evleri yıkılan Hülya Kilin, polis memuru olan eşi Metin Kilin, oğulları Buğra (20) ve Mustafa Kilin (9) ile enkaz altında kaldı.

Eşi ve iki oğlu öldü

Hülya Kilin depremin 5’nci günü enkaz altından ağır yaralı olarak kurtarılırken, eşi ile iki oğlu ise hayatını kaybetti.

“Hayatta tutabilmek için büyük oğlunun hastanede olduğu yalanını söyledik”

Erkek kardeşi Hasan Zengin, ablasının eşi ve oğlunun öldüğünü gördüğü için enkazdan çıkmak istemediğini ifade ederek, şu cümleleri kullandı;

Eşinin ve zorda olsa küçük oğlunun ölümünü kabullendi. Büyük oğlunun hastanede olduğu yalanını söyledik. Onu hayatta tutabilmek için, tedaviye cevap verebilsin diye. Zaten büyük oğlunun hayatta olduğunu duyunca tedaviye cevap vermeye başladı.

“Dünyada yaşarken cehennemi gördük”

Ablasının oturduğu binanın tamamen yıkıldığını, ekipman olmadığı için hemen müdahale edemediklerini söyleyen Hasan Zengin (43), ilk günlerde eniştesi ve yeğeninden de sesler aldığını söyledi.

Zengin, şöyle devam etti;

Dünyada yaşarken cehennemi gördük. Çaresizliği, zaman kavramının ne kadar önemli olduğunu gördük, saniyelerle yarıştık. Çok çabaladık. O çaresizlik çok kötü. Bir insanın sesinin yavaş yavaş kısılarak ölümüne şahit olmak bizi çok derinden üzdü. Sonunda 90 ya da 98’inci saatte ablamı enkaz altından çıkardım.

“Sen bana seslendin ama cevap vermek istemedim, ölmek istedim”

Çok ciddi yaralanmalar, travmalar vardı. Bana, ‘oğlumla kocamın öldüğünü gördüğüm için, sen bana seslendin ama, cevap vermek istemedim. O enkazın altında ben de ölmek istedim. Dördüncü günden sonra büyük oğlumun sesini duyunca yaşamayı arzuladım. En azından onunla enkazdan çıkıp bir hayat kurarız dedim. Sonra var gücümle mücadele ettim’ dedi. Oğlunun da öldüğünü söyleyemedik.

“Büyük oğlunun hayatta olduğunu duyunca tedaviye cevap verdi”

Ablasının yoğun bakımda olduğunu belirten Zengin, “Yeğenimin vefat ettiğini söyleyemiyoruz. Nasıl anlatacağız? Bize ‘Artık onunla bir hayat kuracağım’ diyor. Eşinin ve zor da olsa küçük oğlunun ölümünü kabullendi. Büyük oğlunun Malatya Devlet Hastanesi’nde olduğu yalanını söyledik. Onu hayatta tutabilmek için, tedaviye cevap verebilsin diye. Zaten büyük oğlunun hayatta olduğunu duyduktan sonra, tedaviye cevap vermeye başladı. Bir şey diyemiyorum artık,  şuurum gitmiş durumda. Şu an bile sanki hala enkazda çalışıyorum. Kaç gün geçti ama ben hala, hangi ekipmanım olsaydı daha çok insan kurtarabilirdim, diye düşünüyorum. İnşallah, Allah ablama da o sabrı verecek. Eğer bu kritik süreci atlatırsa, psikolog eşliğinde büyük oğlunun da vefat ettiğini anlatacağız” şeklinde konuştu.

Gölcük depreminde evlendiler, Kahramanmaraş depreminde ayrıldılar

Zengin ablasının Gölcük depreminin olduğu gün 17 Ağustos 1999 tarihinde Mardin’de evlendiğini ifade ederek, “Bir büyük depremin yaşandığı gün evlendiler. Allah onlara birlikte bir hayat bahşetti. İki meyveleri oldu, biri 20, biri 9 yaşındaydı. Şimdi ise bu depremde ayırıldılar. İnşallah birlikteliklerinin devamı cennette olacak” diye konuştu. 

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]