Gine körfezinde bir korsan saldırısı daha: 8 mürettebat kaçırıldı!

Stevia isimli genel kargo gemisi 16 Aralıkta Nijerya, Gine Körfezi Harcourt Limanı’nın güneybatısında korsanların saldırısına uğrayan son gemi oldu. Korsanlar ani bir saldırıyla gemiye çıkarak mürettebattan 8 kişiyi kaçırdı.

Kamerun bayraklı gemi, Mayıs 2020’de yeniden bayraklandırılana kadar Bulgaristan bayraklıydı. Ekim 2020’den beri Gine Körfezi’nde ticaret yaptığı biliniyor. Saldırı sırasında Harcourt Limanı’ndan’tan Fildişi Sahili’ne gittiği gelen detaylar arasında.

Güvenlik hizmetleri, önümüzdeki günlerde başka olayların olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Dryad Global’e göre bu sabah dokuzuncu olan son saldırı, 38 yaşındaki bir dökme yük gemisi olan Stevia’ya yapıldı. 11.990 DWT Kamerun bayraklı geminin, Nijeryalı korsanların ani saldırısına uğradığı ve ardından yaklaşık iki saat boyunca sürüklendiği bildirildi. Güvenlik servisleri, geminin mürettebatından sekizinin kaçırıldığını bildirdi. Saldırının bir ay önce Stelios K ekibinin kaçırıldığı aynı bölgede yaşandığı vurgulandı.

Check Also

Üç bakan son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman nSoylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]