Gemiye saldıran korsanlara güvenlik ateş açtı

Yayınlanan bir videoda Gine Körfezi’nde Norveç’ten Lagos’a gittiği belirtilen bir gemiyi Nijeryalı güvenliğin karşı ateş açarak korsanlardan koruduğu görülüyor. GEminin ismine dair açıklama yapılmasa da mürettebatın Rusça konuştuğu duyuluyor.

Geminin armatörünün Nijeryalı silahlı güvenlik ekibi tutmasının muhtemelen hem gemiyi hem mürettebatı olası kayıplardan kurtardığının altı çizildi. Saldırı sırasında kaptan anons yaparak mürettebatı uyardı ve tüm mürettebata sancak tarafındaki lumbozlardan uzak durmalarını emretti.

Köprüden korsanlara ateş ettiği görülen güvenlik ekibinin yanı sıra, alt güvertede bir ekip üyesinin daha ağır makineli tüfek ile korsanlara ateş ettiği biliniyor.

Korsanların önce karşılık verdiği ancak daha sonra ardı ardına isabet eden kurşunlar nedeniyle kaçtıkları bildirildi. Köprüdeki güvenlik ekibi korsanlardan birinin vurulduğunu gördüklerini belirtse de henüz kesin bir bilgi ulaşmış değil.

Check Also

İpsala’da silah ve mühimmat ele geçirildi

İpsala'da bir şahsa ait eve düzenlenen jandarma operasyonunda, evde yapılan aramada 45 adet av tüfeği fişeği ile 1 adet kurusıkı tabanca ve 4 adet şarjör ele geçirildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]