Gemi işlemleri denizcilik portalına, sicil işlemleri için E-devlete gidilecek!

Denizcilik Genel Müdürlüğü gemi ve su araçlarıyla ilgili işlemler için liman başkanlıklarından önce bakanlığın denizcilik portalına müracaat edilecek.

Liman başkanlıklarında 15 Ocak’tan bu yana randevusuz işlem yapılmıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda; “Gemi ve su araçları ile ilgili işlemler için önce Liman Başkanlıklarına değil Denizcilik Portalı’na gidiyoruz. Sistem üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvuru üzerine verilen randevu ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ”Gemi sicil başvurularınızı Liman Başkanlığına gitmeden E-Devletten yapın, size sonucunu sms ile bildirelim, fiziki belgelerinizi randevu oluşturarak teslim alın, mağdur olmayın. Pandemide en az temas ile mücadelemize destek verin. Pandemi bittiğinde çay içmeye limana bekleriz…” dedi.

Check Also

Mevduat faizi hesaplama: Hangi banka ne kadar faiz veriyor? (2023 aralık ayı güncel mevduat faizi oranları)

En yüksek mevduat faizi veren bankalar, paralarını yüksek faiz oranı veren bankalarda değerlendirmek isteyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararları sonrasında, bankalarda da faiz düzenlemesi yapılıyor ve bu da elinde parası bulunanlara fırsat kapısı aralıyor. Peki, aralık ayı itibarıyla hangi banka ne kadar maaş promosyonu veriyor? İşte bankaların güncel emekli promosyon ücretleri.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]