Geçen yıl batan Golden Ray gemisinin enkazı çıkarılıyor!

Geçtiğimiz yıl Güney Koreli bir firmaya ait 199 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğindeki Marshall Adaları bayraklı ‘GOLDEN RAY’ isimli Ro-Ro gemisi, ABD’nin Georgia açıklarında alabora olarak batmıştı.

Haftalar süren çalışmadan sonra Ro/ Ro gemisi Golden Ray’in enkazının sekiz bölümünden ilkinin sudan çıkarıldığı bildirildi. Geminin baş bölümü cumartesi sabahı tamamen kesildi ve sudan çıkarılarak bir mavnaya yerleştirildi.

ABD Sahil Güvenlik Koordinatörü Efren Lopez; ”Bu, enkaz kaldırma işlemindeki ilk önemli dönüm noktamız. Kıyıdaki ve sudaki müdahale ekipleri, her türlü çevresel etkiyi dikkatle izlediler ve müdahale ettiler.” ifadelerini kullandı.

Check Also

YSK, 1 il ve 21 ilçedeki itirazları reddetti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 siyasi partinin 1 il ve 21 ilçede seçimin iptali, oyların yeniden sayımı ve mazbatanın iptaline yönelik başvurularını reddetti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]