Gaz krizi büyüyor: Kış stoklarını kullanıyorlar

Alman enerji şirketi Uniper, Rusya’nın doğalgaz akışını kesmesinin ardından depolama tesislerindeki stokları kullanmak zorunda kaldı.

Rusya’dan Almanya’ya doğalgaz taşıyan ana boru hattı Kuzey Akım-1’in bakım çalışmaları nedeniyle 11-21 Temmuz arasında kapatılması Avrupa’nın en büyük ekonomisini şimdiden zora sokmaya başladı.

KIŞ STOKLARI TEHLİKEDE

Financial Times’ın haberine göre Berlin’in kış gelmeden önce acil durumlarda kullanmak üzere doldurmak istediği stoklar tehlikeye düşmüş durumda.

Rusya doğalgazının Avrupa’daki en büyük alıcısı konumundaki Düsseldorf merkezli şirket cuma yaptığı açıklamada müşterilerine karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için hafta başından bu yana depolama ünitelerinden doğalgaz çektiğini doğruladı. Uniper ciddi tedarik sıkıntılarını depodaki doğalgazla telafi etmeye çalışıyor.

Rusya’dan sipariş edilen gazın yalnızca yüzde 40’ını alan Almanya, Kuzey Akım-1’den hafta başından bu yana gaz almıyor.

FEDERAL ŞEBEKE MÜDÜRLÜĞÜ DE DOĞRULADI

Ülkenin gaz arzını denetlemekten sorumlu Federal Şebeke Müdürlüğü de Uniper’ın depoladığından daha fazla doğalgazın çıkışına izin verdiğini doğruladı.

Kurum adına yapılan açıklamada söz konusu gelişmenin kış için gerekli depolama seviyelerine ulaşmayı zorlaştıracağı ve mevcut rezervleri azaltacağı belirtildi.

Rus arzında kalıcı bir kesinti olması durumunda endüstri ve hane halklarına yönelik darbeyi hafifletmek için Almanya kasım başına kadar gaz depolama tesislerini yüzde 90’a kadar doldurma planını sürdürüyor.

MEVCUT DEPOLAMA SEVİYESİ YÜZDE 64,5

Ancak kasıma yalnızca üç buçuk ay kala Almanya’nın mevcut depolama seviyesi yüzde 64,5 düzeyinde.

Şirketler, belediyeler ve bireyler gelecek haftalarda daha fazla gazın depolanabilmesi için enerji tüketimini azaltacak önlemler almaya çağrıldı.

Almanya’nın yaşadığı şiddetli arz sıkıntıları Danimarka, Fransa, Avusturya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’ni de vurabilir. Doğalgaz ithalatçısı konumundaki tüm bu ülkeler Almanya üzerinden tedarik sağlıyor.

UNIPER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Uniper’ın depolarını kullanmaya başladığı haberi şirketin kurtarılması için uygulanması planlanan pakete yönelik müzakerelerin yapıldığı sırada geldi.

Enerji şirketi artan maliyetleri müşterilere yansıtamadan spot piyasalardan yüksek fiyatlara gaz tedarik etmek zorunda kaldığı için günde on milyonlarca Euro kaybediyor.

Alman bakanlar, Uniper’a yönelik kurtarma paketi için Finlandiyalı mevkidaşlarıyla görüşüyor. Uniper’ın çoğunluğu Finlandiyalı enerji devi Fortum’a ait.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]