Evlat nöbetine bir aile daha katıldı

3 Eylül 2019 yılında farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi bin 225’inci gününde de sürüyor. Ailelere, Erzurum’dan gelen 351’nci aile dahil oldu.

İddiaya göre, şu anda 50 yaşında olan Mahmut Kaplan, 22 yaşındayken eşini bırakıp terör örgütü PKK’ya katıldığı ileri sürüldü.

28 yıldır kardeşinden haber alamıyor

Mahmut Kaplan’ın ağabeyi Kasım Kaplan, eşi Gülhanım Kaplan ile Diyarbakır’a evlat nöbetine katılarak kardeşine dönme çağrısında bulundu.

28 yıldır kardeşinden haber alamadığını ileri süren Kasım Kaplan, kardeşinin geri gelmesini istedi.

“Kardeşim gelene kadar burada kalacağım, geri gelsin”

İHA’nın haberine göre kardeşini almadan eylemden vazgeçmeyeceği çağrısından bulunan Kaplan, “Kardeşim 1995’te kayboldu, dağa çıktı ve geri gelmedi. Geri gelmesini istiyoruz, hiç haber alamadık. 22 yaşında iken gitti, PKK ve HDP’den istiyoruz. Kardeşim gelene kadar burada kalacağım, geri gelsin. Devlete teslim olsun, devlet her şeyimizdir. Evliydi, eşi evde bekliyor” dedi.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]