Evlat nöbetindeki anne: Evladım HDP aracılığıyla PKK’ya gönderilmiş

Evlatları hain terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin umutlu bekleyişi sürüyor.

3 Eylül 2019 yılında farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat direnişi bin 212 gündür devam ediyor.

Oğlu Abdurrahman’ın 16 yaşındayken HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını ileri süren anne Zeliha Yaşar, evladını alana kadar HDP il binasının önünden bir yere ayrılmayacağını söyledi.

“Evladım HDP aracılığıyla PKK’ya gönderilmiş”

İHA’nın haberine göre, evladına ‘teslim ol’ çağrısında bulunan Yaşar, “Oğlum 8 yıldır kayıp. Evladım HDP aracılığıyla PKK’ya gönderilmiş. Lise öğrencisiyken oğlum kandırılarak kaçırıldı. Çocuğum 16 yaşında götürüldü. Allah hakkımızı onlara bırakmasın. Oğluma çağrım, eğer beni duyup görüyorsan dön, teslim ol. Kaç gel, kendi devletine ve polisine teslim ol. Orası senin yerin değildir. Sizin için her gün burada evlat nöbeti tutuyoruz. Elindeki o silahı bırakıp gel annenin ve babanın yanına. Kardeşlerin hepsi seni çok özledi. Her gün sizin için ağlıyoruz. Artık gelin bu hasret bitsin.” dedi.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]