Ekrem İmamoğlu: İmamoğlu’na soruşturma imalathanesi kurdular

İSKİ Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni hizmete açtı.

Günde 600 bin metreküp atık suyu biyolojik arıtacak, 1.9 milyar liraya mal olan tesisin açılış törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve davetliler katıldı.

Her yıl, İstanbul Boğazı’na akan 70 bin ton çamurun bertaraf edileceği tesisin açılış töreninde konuşan Ekrem İmamoğlu, hakkında açılan soruşturmalara ilişkin açıklama yaptı.

“İmamoğlu’na soruşturma imalathanesi kurdular”

İmamoğlu, Her gün yeni bir icraat ve yeni bir çözüm üretiyoruz. Biz zamana karşı yarışıyoruz ama, nedense bizimle sürekli rekabet eden bir rakibimiz var. Fakat, öyle kurallara uygun yürüyen, mertçe, centilmence bir rekabet değil bu. Oyunun kurallarını sürekli değiştiren, kazanmak için her türlü kötülüğü, her türlü hukuksuzluğu yapmaya hazır bir rakibimiz var bizim. Biz, ‘150 günde 150 proje’ diyerek canla başla icraat yapıyoruz. Rakibimiz ise ‘150 günde 150 soruşturma’ hedefiyle hareket ediyor. Biri tutmazsa, belki öteki tutar diye, işi gücü bıraktılar, sürekli bizim aleyhimize inceleme, soruşturma, dava imal ediyorlar. Tam bir merdiven altı üretim imalatı. Ankara’da bir yerlerde, İmamoğlu’na soruşturma imalathanesi diye bir mekanları var. Mekanlarında harıl harıl çalışıyorlar. Seri üretime geçtiler. Artık neyi soruşturuyorlar, neyin davasını hazırlıyorlar, takip de edemiyorum.


diye konuştu.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]