Eaton, Ürün Geliştirme Süreçleri İçin İkili IEC ve UL Siber Güvenlik Sertifikalarıyla Sektörde Bir İlke İmza Attı

  • Eaton süreçlerinin üçüncü taraf akreditasyonları, müşterilerine Eaton ürünlerinin tasarımları gereği güvenli olduklarınına dair güven vermektedir.
  • Eaton’ın Elektrik Sektörü Teknolojiden Sorumlu Başkanı, küresel standartları geliştirmeye odaklanan Cybersecurity Perspectives küresel sanal forumunu başlatıyor.

 

Güç yönetimi şirketi Eaton, Siber Güvenlik Perspektifleri forumunda,  ürün geliştirme süreçlerinin hem Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) hem de küresel güvenlik bilimi organizasyonu UL tarafından onaylanan ilk şirket olduğunu duyurdu. Sertifikalar, Eaton’ın müşterilerine, bağlantılı çözümlerinin kanıtlanmış endüstri kurallarına uygun olduğuna dair güven sağlama konusundaki liderliğinin altını çiziyor.

 

Analistler, 2025 yılına kadar endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) çözümlerinin küresel olarak dağıtımına yaklaşık 950 milyar dolar harcanacağını tahmin ediyor. Kuruluşlar dijital ayak izlerini genişletirken, sistemlerinin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumak zorunlu hale geliyor.

 

Eaton Elektrik Sektörü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Michael Regelski, “Eaton’da siber güvenliği endüstriyel dünyada dijital çözümlerin tasarımı, dağıtımı ve işletimi için kritik önem taşıyan temel bir yapı taşı olarak görüyoruz” dedi. “Sektörde bir ilk olan IEC ve UL onaylarımız, müşterilerimizin bizden satın aldıkları ürün ve çözümlerin dünya genelindeki iki önemli standart kuruluş tarafından önerilen aynı standart düzeyini karşıladığından emin olabileceği anlamına geliyor.”

 

Hem IEC 62443-4-1 hem de UL 2900-1, ürünleri ve çözümleri geliştirmek için kullanılan Eaton süreçlerinin endüstri standartlarına uygun olduğunu doğrulamaktadır.

 

Regelski, bugün Eaton’ın Siber Güvenlik Perspektifleri sanal konferansını üçüncü taraf akreditasyonunun ve değerlendirmesinin temel rolüne odaklanan bir açılış konuşmasıyla başlatıyor. Konferansta ayrıca ISAGCA, IEC ve UL liderlerinin ve uzmanlarının yorumlarıyla birlikte küresel standartlar hakkında sanal bir panel de yer alıyor.

 

Türkiye’de Siber Güvenlik Alanında Destekler Sağlamaya Devam Edeceğiz

 

Konu ile ilgili olarak Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan “Eaton’ın siber güvenliğe yaklaşımı, ürün geliştirme ve tasarım süreçlerinde inovasyonun temeline siber güvenliği entegre ederek, hiper bağlantılı bir dünyada güvenilir ortamları geliştirmektir. IEC ve UL sertifikalarını alarak da bir ilke imza atan Eaton, Türkiye’de de eş zamanlı olarak müşterilerine siber güvenlik konusunda büyük destekler sağlamaya devam edecektir.” dedi.

 

Eaton’ın Siber Güvenlik Perspektifleri programı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Eaton hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.eaton.eu. adresini ziyaret edin. En son güncellemeler için bizi Twitter (@ETN_EMEA) veya LinkedIn (Eaton).

 

Eaton Hakkında

Eaton’ın elektrik bölümü, güç dağıtımı ve devre koruması; güç kalitesi, yedek güç ve enerji depolama; kontrol ve otomasyon; yaşam emniyeti ve güvenlik; yapısal çözümler ve zorlu ve tehlikeli ortamlara yönelik çözümler alanlarında derinlemesine bölgesel uygulama uzmanlığına sahip küresel bir liderdir. Sunduğu uçtan uca hizmetler, dağıtım kanalı, entegre bir dijital platform ve sektör bilgisi sayesinde Eaton, çeşitli endüstrilerde ve dünya genelinde önem taşıyan tesislere güç veriyor ve müşterilerinin en kritik elektrik enerjisi yönetim güçlüklerini çözmesine yardımcı oluyor.

 

Eaton’in misyonu, güç yönetimi teknolojilerini ve hizmetlerini kullanarak yaşam kalitesini artırmak ve çevreyi iyileştirmektir. Eaton; müşterilerine elektrik gücünü, hidrolik ve mekanik gücü daha verimli, güvenilir ve emniyetli bir şekilde etkin olarak yönetmelerine yardım eden enerji verimliliği çözümleri sağlamaktadır. 2019 yılında 21.4 milyar $ gelir elde eden Eaton, ürünlerini 175’ten fazla ülkedeki müşterilerine sunmaktadır. Eaton’ın yaklaşık 95,000 çalışanı bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için Eaton.com adresini ziyaret ediniz.

 

Check Also

Sodyum Molibdat nedir?

Sodyum molibdat, kimyasal formülü Na₂MoO₄ olan beyaz kristal bir tuzdur. Bu bileşik, endüstriyel, kimyasal ve …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]