DP World, Senegal’de 1 milyar dolarlık liman inşa edecek!

Liman, DP World ve Dakar liman otoritesi arasındaki bir ortak girişim olan DP World Dakar tarafından geliştirilecek. İnşa planının ilk aşamada 837 milyon dolar, ikinci aşamada ise 290 milyon dolar yatırım gerektireceği öngörülüyor. Ayrıca limanın yanında özel bir ekonomik bölge de planlanlanıyor.

Liman tamamlandığında dünyanın en büyük konteyner gemilerini elleçleyebilecek. Liman projesinin, Dubai’nin dünya ülkelerini birbirine bağlamak ve Güney ticaretini artırmak için başlattığı büyük bir girişim olan World Logistics Passport’un bir parçası olduğu belirtildi.

Senegal, World Logistics Passport projesine katılarak Afrika için bir ticaret merkezi olarak konumunu güçlendirecek. Senegal Planlama ve İşbirliği Bakanı Amadou Hott; ”Hükümetin World Logistics Passport projesine üye olması, ülkemizin dünyada az tercih edilen pazarlara erişmesini ve ekonomimizin yeniden ihracat merkezi olarak büyümesini sağlayacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

DP World; ”Senegal’in altyapısını inşa etmek için önemli ölçüde yatırım yaptık ve Dakar’ın Afrika ve dünya için önemli bir lojistik merkez ve ağ geçidi haline gelmesine yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz.” dedi.

Check Also

MANGAN DİOKSİT NEDİR?

Mangan dioksit Mn02 kimyasal formülüne sahip kahverengi siyah renkli inorganik bir bileşiktir. Bu siyah kahverengi …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]