Dominik Livakoviç’ten depremzedelere yardım

Türkiye’nin 11 şehrinde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından depremzedeler için dünyanın birçok noktasında bağış ve yardım kampanyaları başlatıldı.

Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında sanat ve spor dünyasının önemli isimleri dayanışma içinde olduklarını belirterek bağışlarda bulundu.

Onlardan biri de Hırvatistan Milli Takımı’nın kalecisi Dominik Livakoviç oldu.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda favori gösterilen Brezilya’yı çeyrek finalde kurtardığı penaltılarla saf dışı bırakan Livakoviç, bu maçta giydiği formayı ve eldivenleri depremzedeler için bağışladı.

Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran ile bir araya gelen genç kaleci, imzalı formasını ve eldivenleri teslim etti.

Büyükelçi teşekkür etti

Livakoviç’e desteğinden dolayı teşekkür eden büyükelçi Kıran, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

Teşekkürler koca yürekli adam Livakoviç… Hırvat Milli Kaleci Dominik Livakoviç, Dünya Kupası’nda Brezilya’ya karşı yine devleşerek takımını yarı finale çıkardığı formasını ve penaltıları kurtardığı eldivenini geliri depremzedeler için kullanılmak üzere teslim etti.

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]