Dolar ve Euro’da güncel durumu

Haftanın ikinci gününde veri bakımından zayıf bir gün yaşanırken kripto paralarda Elon Musk destekli yukarı yönlü hareketler izleniyor. Yurt içinde Merkez Bankası’nın yatırımcı, ekonomist ve analistlerle düzenleyeceği toplantı ön plana çıkıyor.

Haftanın açılışında 7,02’lere çekilen fakat gün içerisinde yükselişe geçerecek 7,12’leri gören dolar/TL, 7,07’den günü tamamlamıştı. Benzer grafikleri çizen euro/TL de 8,46 ile 8,57 arasında dalgalandıktan sonra 8,53’ten günü bitirmiştri. Hem dolar/TL hem de euro/TL’de bu sabah dünkü kapanış seviyelerinde yatay hareketler gözleniyor.

TÜİK, Aralık 2020 dönemi hayvansal üretim istatistiklerini açıklayacak (10.00).

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), yatırımcı, ekonomist ve analistlerle toplantı
düzenleyecek.

ABD’de NFIB Küçük İşletmeler İyimserlik Endeksi (14.00), JOLTS açılan iş sayısı (18.00) ve 3 yıllık tahvil ihalesi sonucu (21.00) takip edilecek.
Almanya’da cari ve ticaret dengesi (10.00) izlenecek.

Salıyı Çarşambaya bağlayan saatlerde MSCI, 2021 ilk dönem endeks revizyonlarını açıklayacak. Yeni endeksler 1 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

 

Check Also

Sepiyolitin Hayvan Beslemede Kullanılması

Sepiyolit, filosilikatlar grubuna dahil bir kil mineralidir. Kimyasal olarak sulu magnezyum silikattır. Sepiyolitin en önemli …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]