Dolar, ağustostan bu yana en düşük seviyede

Dün, 7,26 ile 21 Ağustos’tan bu yana görülen en düşük seviyeleri gören dolar/TL, ABD’deki protestoların ardından bu sabah neredeyse 7,25’e kadar çekildi.

Dün 8,93’lere kadar çekilen avro/TL ise 9 liranın altında seyrediyor.

Kasım ayının ilk haftasında 8,58 ile tarihi seviyeleri gördükten sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçen dolar/TL, aradan geçen 2 aylık süreçte dün 7,26’ya kadar çekildi. Tarihi zirvesinin yüzde 15 altına gelen dolar/TL, ağustos ayının son haftasından bu yana gördüğü en düşük seviyelerdeki seyrine bu sabah devam ediyor.

Dolar/TL, bu sabah en düşük seviye olarak 7,2597’yi görürken avro/TL’de 8,95’lere kadar indi. Türk Lirası’nın güç kazandığı dünkü işlemlerde avro/TL 8,93’e kadar çekilerek son bir buçuk ayın en düşük seviyelerini görmüştü.

Saat 11:30 itibarıyla dolar/TL 7,27’den avro/TL ise 8,95’ten el değiştiriyor.

Check Also

Edirne’de sahipsiz köpeklerden kaçarken düşen yaşlı kadın yaralandı

Edirne'de sahipsiz köpeklerin saldırısından kaçarken düşen yaşlı kadın yaralandı. 75 yaşındaki Zehra Oluçay, "Çok korktum, dışarı çıkmaya korkuyorum artık." dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]