Diyarbakır annelerinden Hacire Akar’ın oğluna ilişkin açıklama: Kendini yaktığına inanmıyoruz

Diyarbakır annelerinin eylemini başlatan Hacire Akar’ın terörün pençesinden kurtardığı oğlu Mehmet Akar’ın, geçtiğimiz gün Sur ilçesinde kendisini yaktığı iddia edildi.

Aileler adına açıklama yapan Ayşegül Biçer, Hacire Akar’ın yüreğine bir ateş düştüğünü, Kürtlerin yıllardır HDP ve terör örgütü PKK’nın zulmüne uğradığını ve Mehmet Akar’ın ölümünün sebebinin de HDP ile terör örgütü PKK olduğunu söyledi.

“Bu çocuğun kendini yaktığına inanmıyoruz”

Oğlunun kandırılarak dağa götürüldüğünü ve 28 Temmuz 2021’de evladına kavuştuğunu anlatan Biçer, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim çocuklarımızın psikolojisini bozup onları bugünlere getiren HDP ve PKK’dır. Biz Diyarbakır anne ve babaları olarak 4 yıla yakın mücadele veriyorsak bu sebeplerden dolayıdır. Çocuklarımızı dağdan indirdiğimizde onların psikolojisi zaten altüsttür. HDP ve PKK bunu fırsat bilerek çocuklarımızın kanına giriyor. (Mehmet Akar) Bu çocuğun kendini yaktığına inanmıyoruz, itibar etmiyoruz. Çünkü bu çocuğun psikolojisi bozuktu, bunu da HDP ve PKK yapmıştır.”

“Bu çocukları toparlamak çok zor”

Oğluna kavuştuğundan dolayı mutlu olduğunu ancak evladının tam anlamıyla psikolojik olarak düzelmediğini sözlerine ekleyen Biçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim çocuğum geldiğinde psikolojisi bozuktu. Şu an dahi psikolojisi tam manada iyi değil. Bu çocukları toparlamak çok zor çünkü orada baskı, işkence ve zulme uğruyorlar. Kız çocukları defalarca tecavüze uğruyor. Buna ‘Dur’ demek için biz anne ve babalar olarak buradaydık, burada olmaya devam edeceğiz.”

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]