Dilek Sabancı: 100 milyon dolarınız olsa rahat yaşarsınız

Türkiye’nin en büyük şirketlerine sahip Sabancı ailesine mensup Dilek Sabancı, katıldığı programda çarpıcı cümleler kullandı.

Özel Olimpiyatlar Organizasyonu Başkanlığı yapan Sabancı, Meliha Okur’un moderatörlüğünü yaptığı Anlatılmayanları Anlatıyoruz programda söyledikleri vatandaşlar tepki topladı.

“Bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir”

Meliha Okur’un “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusuna yanıt veren Dilek Sabancı, “İnsanın iyi bir evi ve arabası olması lazım. Rahat yaşayabileceği kadar parası olmalı. Milyar dolarlar de değil yani milyon dolarlar da yetebilir. Bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. 50 milyon dolar, 100 milyon dolarınız olsa rahat yaşarsınız.” cevabını verdi.

Tepkiye sebep oldu

Sabancı’nın vatandaşların ekonomik olarak zor süreçlerden geçtiği dönemde yaşamak için gerekli olan dudak uçuklatan fiyat fikri çeşitli tepkilerden eleştiri aldı.


Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]