Deprem bulutu nedir? Önceden anlaşılıyor iddiası! Deprem olacağı deprem bulutundan anlaşılabilir mi?

Bugün Düzce’de gerçekleşen ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrası “Deprem bulutu nedir, deprem olacağı bulutlardan anlaşılabilir mi?” soruları merak edilmeye başlandı. Peki deprem bulutu nedir?

Deprem bulutu nedir?

Deprem bulutunun depremi haber verip vermediği çokça merak edilmekte. İstanbul’da gökyüzünde oluşan bulutların “cirrocumulus” bulutları olduğunu görmekteyiz. Ve yüksek seviyede bulutlar kategorisinde bulunan bu bulut türü küçük gruplardan oluşan ince, beyaz ve gölgesiz bulut oluşumu olarak ifade edilmektedir. Bu bulut türünü toplu halde görebildiğimiz gibi ayrı ayrı parçacıklar halinde de görebilmek mümkündür.

Cirrocumulus bulutları, Altocumulus bulutlarının parçalanıp küçülmesi veya Cirrus ya da Cirrostratus bulutlarının şekil değiştirmesi ile meydana gelirler. Söz konusu bulutlar tamamen buz kristallerinden ibaret olarak ifade edilir fakat bazen burada aşırı soğumuş su damlacıkları da görülebilmektedir.

Söylemler olsa da kesin bir bilimsel kanı yok

Deprem bulutlarının depremden daha önce gökyüzünde oluştuğu ve depremi haber verdiği iddiaları yaygındır. Eski dönemlerden beri de ‘deprem bulutları’ ile ilgili çeşitli söylemler günümüze dek gelmiştir. Günümüzde de bazı bilim adamları sismik olaylar ile bulutlar arasında bir ilişki olduğunu iddia etmektedir. Fakat genel bilimsel kanı böyle bir ilişki olmadığı yönünde bilgiler vermektedir.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Kimse boş hayallere kapılmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, terörle mücadelenin yanında hep birlikte Allah'ın izniyle hiç taviz vermeden bu topraklardaki mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi açmak. Biz gönüllerimizi açtık mı? Biz ensarı da biliriz, muhaciri de biliriz" dedi. Erdoğan, "Türkiye üzerine askeri, siyasi, ekonomik yapan herkese bir mesaj vermek istiyorum. Yaşanan olumsuzluklar sizleri ümitsizliğe sevk etmesin. Kimse boş hayale kapılmasın" ifadelerini kullandı

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]