Denizcilik Sigortası Primlerine Artış Geliyor!

Aysun Büyükateş Ünlü ”Denizcilik Sigortası Primlerine Artış Geliyor!” isimli makalesinde denizcilik sigortaları açısından 2020 yılını değerlendirdi. Ünlü, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde alınan önlem ve karantina prosedürlerinin hasar kayıtlarını olumsuz etkilemeye devam ettiğini belirtti.

Ünlü yaşanan tüm olumsuzlukların bir sonucu olarak Denizcilik Sigortalarına uygulanan prim oranlarının da artmaya başladığını belirterek; ”Özellikle, P&I poliçeleri için, IG Kulüp’lerden bazıları hem prim hem de muafiyetler için genel artış açıklamıştır. Bunlardan Standard, North of England, London ve UK Kulüp, genel artış oranlarını %10 olarak açıklarken; West of England %7,5, Steamship Mutual ve American Kulüp ise %5 genel artış yapacağını duyurmuştur. Bununla birlikte, henüz artışla ilgili açıklama yapmayan ama Şubat yenilemelerine kadar genel artış açıklaması beklenen Kulüp’ler de mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

Check Also

PKK/KCK terör örgütüyle bağlantılar: 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye’deki malvarlıkları dondu

PKK/KCK terör örgütüyle bağlantıları kesinleşen 62 kişinin ve 20 şirketin Türkiye'deki malvarlıkları donduruldu. Karar, Resmi Gazete'de yayınlandı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]