Denizcilik Sigortası Primlerine Artış Geliyor!

Aysun Büyükateş Ünlü ”Denizcilik Sigortası Primlerine Artış Geliyor!” isimli makalesinde denizcilik sigortaları açısından 2020 yılını değerlendirdi. Ünlü, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde alınan önlem ve karantina prosedürlerinin hasar kayıtlarını olumsuz etkilemeye devam ettiğini belirtti.

Ünlü yaşanan tüm olumsuzlukların bir sonucu olarak Denizcilik Sigortalarına uygulanan prim oranlarının da artmaya başladığını belirterek; ”Özellikle, P&I poliçeleri için, IG Kulüp’lerden bazıları hem prim hem de muafiyetler için genel artış açıklamıştır. Bunlardan Standard, North of England, London ve UK Kulüp, genel artış oranlarını %10 olarak açıklarken; West of England %7,5, Steamship Mutual ve American Kulüp ise %5 genel artış yapacağını duyurmuştur. Bununla birlikte, henüz artışla ilgili açıklama yapmayan ama Şubat yenilemelerine kadar genel artış açıklaması beklenen Kulüp’ler de mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

Check Also

Mustafa Destici, HDP’nin aday çıkarmamasıyla ilgili Ensonhaber’e konuştu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'ye aday çıkarmaması için bazı tavizlerin verildiğini söyleyerek, "Belediyelerin tekrardan PKK’nın siyasi uzantısına verileceklerini söylediler. Avrupa yerel yönetimler şartını kabul ederek, orada bir özerklik vereceklerini söylediler" dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]