Denizcilik Fuarı’nda 150 tekne 350 milyon lira bedelle satıldı!

Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda hedeflenen 250 milyon TL’lik satış hedefinin çok üstünde gerçekleşen tekne satışında satılan 150 teknenin toplam fiyatı 350 milyon TL’yi aştı. Aile tipi teknelerin yoğun ilgi gördüğü Boat Show Tuzla sona erdi. Toplam 25 bin kişi ziyaret etti, 100 farklı firma 200’e yakın tekneyi satışa sundu.

Boat Show Tuzla’nın en dikkat çeken tekne tipleri genellikle ailelere hitap eden tekneler oldu. Pandemi ve depremlerin sık yaşandığı günümüz koşullarında daha izole bir hayat yaşamak isteyen kişiler aile tipi teknelere yoğun ilgi gösterdi. Özellikle katamaranlar ve yelkenli tekneler en çok satılan tekneler olurken, lüks ve pahalı motor yatlar da yoğun ilgiden nasibini aldı. Konu hakkında konuşan Via Fuarcılık Müdürü Emel Yılmaz, “Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz ancak bu durum tekne üreticileri için bir fırsata dönmüş durumda. Çünkü insanlar daha sakin ve kalabalıktan uzak bir hayat istedikleri için tekne almak istiyorlar” dedi.

Özellikle Avrupa ülkelerinde düzenlen büyük fuarların iptal olmasıyla gözlerin çevrildiği Uluslararası Boat Show Tuzla, bu yıl önemli derecede turisti ağırladı. Monaco ve Cannes fuarlarının pandemi nedeniyle yapılamaması Avrupalı tekne meraklılarının ülkemize gelmesine neden oldu.

Yaklaşık 5 bin turistin Boat Show Tuzla için İstanbul’a geldiği fuarda, yerli üretim tekneler yabancılardan tam not aldı.

Check Also

18 yaşından küçüklere otobüs ve uçaklarda bilet satışı yasaklandı!

İzmir’de çocukların kaybolmasını ve kaçmasını önlemek amacıyla 18 yaşından küçüklere otobüs ve uçak bilet satışı …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]