Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Karadeniz gazı müjdesi

Türkiye, enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak için azimle çalışıyor.

Türkiye, dünyanın en geniş sondaj ve sismik tarama filolarından birini oluştururken çalışmalar meyvelerini vermek üzere.

Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz rezervinde mutlu sona yaklaşılmak üzereyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni miting alanında, Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Sınırı Yolu ve Çat Afet Konutları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuya değindi.

“Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri paylaşacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazı ile ilgili yeni müjdelerin pazartesi günü paylaşılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasında şu ifadeelere yer verdi:

“Her devirde, bugün de birileri akıllarını geleni söyleyeni siyaset sanıyor. Biz ise 20 yıldır her sözümüzü tutmuş, her vizyonumuzu hayata geçirmiş, her projemizi inşa etmiş bir kadroyuz. Bizde yalan yok, hakikat var. Geçtiğimiz 20 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma atılımlarına imza attık.

Eser ve hizmet siyasetiyle Erzurum’un da altyapı eksiklerini giderdik, hak ve özgürlük hayallerini gerçekleştirdik. Karadeniz’de keşfettiğimiz gazı milli sistemimize bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri paylaşacağız.”

 

 

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]