Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması: Sırtında küfe olmayanlar atıyorlar

Milyonlarca çalışan ve işverenin beklediği haber geldi.

İşçi ve işveren kanadının merakla beklediği 2023 yılında geçerli olacak yeni asgari ücret belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı açıklama ile 2023 yılında uygulanacak asgari ücretin 8 bin 500 TL olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Yapılan zam ile asgari ücrette 3 bin liralık artış sağlandı. Yıllık artış ortlama artış, yüzde 70’lerin üzerinde oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretin belirlenmesi sürecinde ortaya atılan rakamlara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizi faiz, kur enflasyon cenderesinden çıkarma mücadelemizin meyvelere toplamaya başladığımız şu kritik dönemde hem hakları koruyan hem dengeyi gözeten yol izliyoruz. Ama tabii sırtında küfe olmayanlar atıyorlar. Şu kadar veririz diye. Çünkü bir sıkıntı yok. At, nereye giderse gitsin. Ama biz çok hassasız. Yılsonu itibarıyla nüfusumuzun 86 milyonu yakalaması mümkün. Tüm bunları düşünmek zorundayız.

Devlet olarak sırtımızda devamlı bir küfe var. Ve bu küfe devamlı doluyor. Sağlıkta, eğitimde altyapıda atılan adımlarla. Türkiye, yeni yüzyıla farklı bir giriş içerisinde. Çok ciddi bedel ödeyerek adım atıyoruz. Geçmişte, batıda ne varsa doğuda güneydoğuda o olacak demiştik. Bunu gerçekleştirme gayreti içerisindeyiz.”

Ayrıntılar geliyor

Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]