Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’da (CANLI)

DİYARBAKIR (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, 140 projenin toplu açılış töreni için gittiği Diyarbakır’da halka sesleniyor.

“Ah Diyarbakır’ın dili olsa da ağızlarından demokratik siyaset lafını eksik etmeyenlerin nasıl emperyalistlerin kucağından hiç inmediğini anlatsa diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her nutuklarını hak, hukuk, özgürlük lafıyla bitirenlerin nasıl baskının, zulmün, kan emiciliğin dibine vurduklarını anlatsa. Sürekli Kürt lafı ederek Kürtleri sömürenlerin, sizlerin evlatlarının canı ve kanı üzerinden kendilerine ultra lüks hayat kuranların riyakarlıklarını anlatsa” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diyarbakır annelerini batının şempanzelerine bırakmadık. Diyarbakır’ın rengi baskı, zulüm, acı değildir; bugün yenilerinin açılışını yaptığımız üreten, istihdam eden fabrikalardır” dedi.

Diyarbakır’ı bir kenarda bırakmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batı’ya ne yaptıysak doğu ve Güneydoğu’da da onu yaptık. Ayrımcılığa asla girmedik” dedi.

Check Also

TÜRKİYE SATIŞI İMZALANDI

İleriye dönük adımlar atıldı Türkiye’nin ABD’den almayı planladığı F-16 savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir gelişme …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]