Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da kadınlarla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Antalya’daki çeşitli açılış ve incelemelerinin ardından, AK Parti Kadın Kollarınca Dokumapark Modern Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Programı”na katıldı.

Antalya programı kapsamında 8 milyar 143 milyon liraya ulaşan 89 ayrı yatırımı kente kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Erdoğan, resmi rakamlara göre toplu açılış töreninde 90 bin katılımcının, Kumluca’da ise 13 bin katılımcının yer aldığını söyledi.

“Yola çıktığımızda ne dedik: Durmak yok yola devam”

Durmak yok, yola devam.

“Dünya barışını nasıl sağlayabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz”

Önümüzde uzun bir yol var. Şurada 4-5 ay gibi dönemde ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları yoğun bir çalışma yapıp sandıklardan neticeyi alacağız ve 2023’ten sonrasını da Türkiye’de biz imar edeceğiz. İşimiz çok. Dünya nereye bakıyor, Türkiye’ye bakıyor.

Rusya – Ukrayna savaşında. Dünya herhangi bir müdahalede bulunabildi mi? Hepsi silah tüccarlarına yardım ediyor. Biz de acaba dünya barışını nasıl sağlayabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Aynı günde Sayın Putin ile görüşüyoruz Zelensky ile görüşüyoruz. Biz bu samimiyetimizi ortaya koyarak, yola devam ediyoruz. Biz biliyoruz ki dünya ancak barış üzerinde yükselir. Bunun için de attığımız adımlardan dünyadaki liderler görüşmelerde şunu söylüyorlar: Tahıl koridorunu açtınız ya. Sayın Putin bana diyor ki: Ben bilabedel tahılı vereyim. Siz de bunu fakir Afrika ülkelerine ulaştırın. Bu tahıl koridorundan biz fakir fukara Afrika ülkelerine bu ürünleri göndermeye gayret edeceğiz.


“2023’te ülkemiz, demokrasi tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacaktır”

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlayacağımız 2023’te ülkemiz, aynı zamanda demokrasi tarihinin en kritik seçimlerinden birini yapacaktır. Belki tarihini birazcık öne alacağımız seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı zaten uzun bir süredir yürütüyorduk. Türkiye’yi birilerinin ayak oyunlarına mahkum etmemekte kararlıyız. Türk bayrağından, Türk kavramından nefret edenlerle mücadelemizin süreceği bir seçimi yaşayacağımızı şimdiden söylüyorum.

Meclis’e sunduğumuz Anayasa değişikliği teklifiyle inşallah kadınlarımızın kılık kıyafet özgürlüğünü garanti altına alacak, aile kurumunu sapkın akımların sinsi saldırıları karşısında daha mükemmel hale getireceğiz. Kimin demokrasi ve özgürlüklerden, kimin de faşizm ve yasaklardan yana olduğunu gösterecek bu tarihi düzenlemenin 400’ün üzerinde bir kabul oyuyla meclisimizden geçeceğini ümit ediyoruz.

Kumluca tabii domatesin bir numaralı adresi. O sıkıntılı dönemde sayın Putin’e söylediğimde kısa geçiş dönemi yaşadık ama hemen domates ihracatımızı başlattık. Bir zamanlar biliyorsunuz muz bizim sofralarımızın lüksüydü. Bizim için lüks olmaktan çıktı, muza ulaşmak rahat bir hale geldi.”


Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]