Continental’den Yaz Lastiğine Geçiş Uyarısı

Ticari araçlarda zorunlu olan kış lastiği kullanılması 1 Nisan’da sona eriyor. Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, tüm sürücülere 1 Nisan tarihi itibarıyla kış lastiklerini rafa kaldırarak, yaz lastiklerini kullanmaları yönünde tavsiyede bulunuyor. 

Mevsim ve yol  koşullarına uygun lastik seçimi hem emniyetli bir sürüş için  hem de araç performansı açısından büyük önem taşıyor. 1 Nisan’da yasal sürenin bitmesiyle birlikte sürücülere kış lastiklerini rafa kaldırma zamanı geldiğini hatırlatan Continental, yazın yaz kışın ise kış lastiği kullanılmasını öneriyor.

Continental’in yaptığı test sonuçları da yazın kış lastiği kullanmanın fren mesafesini artırdığını ve bu farkın toplam trafik güvenliğinde hayati önem taşıdığını kanıtlıyor. +7 derece ve üzeri sıcaklıklarda kış lastiği kullanmak lastikleri çabuk yıpratacağı gibi, araç performansını ve yol tutuşunu olumsuz etkiliyor.

Yaz lastiklerinin dönme direnci kış lastiklerine oranla daha düşük olduğundan mevsiminde kullanılan yaz lastikleri daha az yakıt harcıyor ve daha az aşınıyor.

Continental, yüksek teknolojiyle geliştirdiği yaz lastikleriyle bu dönemde sürücülerin yanında yerini alıyor.

Maksimum sürüş konforu için uzmanların seçimi

Continental bu yaz da test şampiyonu PremiumContact 6 ve uzmanlardan “her defasında tam not alan” yaz lastikleri ile sürücülerin yanında olmaya devam edecek. Orta sınıftan SUV araç modellerine kadar tüm binek otomobil sınıfları için geniş bir ürün yelpazesi sunan Continental yaz lastikleri, birinci sınıf güvenlik özelliklerini yüksek konfor seviyesi, hassas direksiyon tepkisi ve iyi çevre performansı ile birleştiriyor. Continental’in bağımsız kuruluşların gerçekleştirdiği birçok lastik testinde “Ekonomi Uzmanı” seçilen PremiumContact 6 lastikleri, sertliği optimize edilmiş özel sırt deseni tasarımı ile sürüş konforunu ve kilometre performansını iyileştiriyor. Ayrıca iç ve dış gürültüyü de yüzde 10 oranında azaltmasıyla öne çıkıyor.

Continental’in önümüzdeki döneme hazırlık yapmak isteyenler için kış ve dört mevsim binek, 4×4 ve SUV lastik grubunda 500 TL’ye varan indirim kampanyası da devam ediyor. İndirim kampanyası ile ilgili detaylı bilgiye https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/kampanyalar adresinden ulaşılabiliyor.

Kimyadeposu.com

Türkiye’nin Kimya Deposu

 

-Tarım Kimyasalları kimyadeposu.com da

-Nano metal tozları kimyadeposu.com da

-Mineraller kimyadeposu.com da

-Endüstriyel Hammaddeler kimyadeposu.com da

-Yem katkı Mineralleri kimyadeposu.com da

-Maden Tuzları kimyadeposu.com da

-Potasyum Silikat kimyadeposu.com da

-Sun Shield Sıvı Kaolin kimyadeposu.com da

-Hadjin Haşere Kovucu kimyadeposu.com da

-Nanografi ürünleri kimyadeposu.com da

-Grafit kimyadeposu.com da

-Manganez Dioksit kimyadeposu.com da

-Zeolit,Sepiolit,Diyatomit,Kaolen kimyadeposu.com da

-Pars Pet Powder Hayvan Yara Tozu

-Pars Akvaryum Filtresi

-Par Vet Powder Hayvan Açık Yara Tozu

Check Also

Kira beyannamesinde son gün 5 Nisan

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira beyannameleriyle ilgili sosyal medya hesabından hatırlatmada bulundu. Şimşek, Gelir …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]