CMA CGM “konteyner yok” dedi, rezervasyon almayacak

CMA CGM, rezervasyondaki durmanın tüm ticaretlerle ilgili olduğunu belirterek, Asya dışındaki konteynerlere yönelik güçlü talebi ve son haftalarda biriken birikmiş yükü sorumlu tutuyor.  Almanya merkezli bir perakendecinin tedarik zinciri müdürü “Sözüm yok” dedi.

Bir taşıyıcının, yoğun sezon talebinde büyük bir ticaret şeridinde üç hafta boyunca rezervasyonları reddetmesi alışılmadık bir durum olsa da bir nakliyeci, hareketin yelken açmaya benzer olduğunu belirtti.

Hapag-Lloyd gibi diğer taşıyıcılar, rezervasyonları kabul etmeye devam ediyor, ancak Alman havayolu şirketi 15 Aralık’ta Asya’dan Kuzey Avrupa’ya TEU başına 2.945 ABD Doları ve TEU, İngiltere limanlarına yoğun bir şekilde. Asya menşeli limanlardaki ciddi boş konteyner kıtlığı, Eylül ayından bu yana Çin’den ABD’ye giden hacimdeki ani yükselişin Asya’da konteyner bulunabilirliğine neden olduğu – Container xChange’s Container Availability Index (CAX) ile ölçüldüğü üzere – yüzde 37 düşüşe neden olduğu zamandan beri artıyor yıldan yıla neredeyse yüzde 50 daha düşük bir seviyeye. Aciliyete rağmen Avrupa’da boş konteynerler depolarda ortalama 23 gün geçiriyor.

Check Also

Kaspersky’den sosyal medyada stresi azaltmaya yönelik ipuçları

- Kaspersky Web İçerik Analizi Uzmanı Anna Larkina: - "Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini artıran Kaspersky çözümleri, dijital etkileşime bilinçli bir yaklaşımla, çevrim içi deneyimimizi bir stres kaynağından olumlu bir etkileşime dönüştürebilir"

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]