Çin kargo sektörü 80 milyar paket taşıdı

Çin Devlet Posta Bürosu, Çin’in kargo sektörünün bu yıl içerisinde Pazartesi günü itibariyle 80 milyardan fazla paketi gitmesi gereken yere ulaştırarak bir rekor kırdığını açıkladı.

Büroya göre, son dört ayda kargo sektörünün ilgilendiği paketlerin sayısının ayda yaklaşık 10 milyar adet artması, istikrarlı ekonomik toparlanmayı ve kuvvetli satın alma gücünü yansıtıyor.

Kovid-19’un etkilerinin üstesinden gelen sektör, Şubat ayından bu yana hızlı bir büyüme gösterdi. Çin Devlet  Posta Bürosu, sektörde an itibariyle günlük 300 milyon paketin dağıtımının yapıldığını belirtti.

Kargo şirketleri Ocak ve Kasım ayları arasında geçen seneye göre yüzde 30,5 artışla, toplamda 74,1 milyar paketin teslimini gerçekleştirdi. Kargo şirketlerinin gelirleri de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak 786,92 milyar yuana (yaklaşık 120 milyar ABD doları) ulaştı.

Check Also

DSİ’nin hatası Akçeşmeli vatandaşın ağılına zarar verdi!

Edirne'de meydana gelen şiddetli yağış Keşan'a bağlı Akçeşme’de bir vatandaşın ağılının su basmasına yol açtı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]