Çin ABD’yi, gemilerinin mürettebatını taciz etmekle suçluyor!

China Daily’ye göre Amerikalı yetkililer, Çin gemilerine binerek mürettebat üyelerini yaklaşık 90 milyon üyesiyle dünyanın en büyük siyasi partilerinden biri olan Çin Komünist Partisi’ne üye olup olmadıkları konusunda sorguluyor.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying Pazartesi günü yaptığı açıklamada; “ABD kolluk kuvvetleri Çin gemilerinin mürettebatına defalarca baskın düzenledi, birçok mürettebatı sorguladı ve teftiş etti. Tüm bunlar Çin ile ABD arasındaki personel değişimini baltalamak için Çin tarafına karşı yürütülen ciddi bir siyasi provokasyondur.” ifadelerini kullandı.

China Daily’ye göre Amerikalı yetkililer ve kimliği belirsiz sivil giyimli personeller geçtiğimiz aylarda 20’den fazla Çin gemisine bindi.Çıkılan gemilerin hepsinin devlete ait nakliye şirketi COSCO ve gemi operatörü Shanghai Zhenhua Heavy Industries’e ait olduğu belirtildi.

Hua, Amerikalı yetkilileri ideolojik düşmanlığı körüklemeyi bırakmaya çağırdı. Teftişlerin artması durumunda Çin’in karşı önlem alacağı belirtildi.

Check Also

Lojider Başkanı Dr.Turan : Gümrük kapılarından geçiş ‘tek pencere’ ile çok hızlanır

Türkiye’de lojistik sektörünün yeni ve güçlü sesi olma hedefiyle kurulan Lojistik Hizmet Sağlayıcılar Derneği’nin (LojiDer) …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]