CHP’li Nuşirevan Elçi bayrak iddialarına cevap verdi

PKK’ya destek veren paylaşımlarıyla bilinen eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP’ye başdanışman yapıldı.

Elçi, göreve gelmesinin ardından CHP Genel Merkezi’nde PKK’nın yayın organı Rudaw’a Kürtçe röportaj verdi.

Röportaj, parti sözcüsü Faik Öztrak’ın her hafta basın toplantısı yaptığı salonda gerçekleşti.

PKK’ya yakın kanala röportaj verdi, Türk bayrakları kaldırıldı

Röportajda salonda her zaman yer verilen Türk bayraklarının kaldırılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

Bu hareket tepki toplarken Nuşirevan Elçi’den dün konuya ilişkin bir açıklama geldi.

“Partimize karşı iftira kampanyası yürütülüyor”

İftira kampanyası yürütüldüğünü savunan Elçi, topu Rudaw’a attı.

Elçi, “Bir süredir kamuoyunun gündeminde, bir televizyon kanalına vermiş olduğum mülakat üzerinden bana ve partimize karşı yalan ve eksik bilgilerle bir iftira kampanyası yürütülmektedir. Günlerdir bir akıl tutulması izliyoruz. Bir basın kuruluşu ile yapılan röportajda, bayrağımızı kaldırttığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür” ifadelerini kullandı.

“Basın odasının düzenine ilişkin bilgim yok”

Türk bayraklarını Rudaw’ın kaldırdığını belirten Elçi sözlerine şöyle devam etti:

“Mülakatın gerçekleştiği gün yoğun gündemimden dolayı hızlıca salona girip, bana gösterilen yerde oturarak mülakatı tamamlayıp, yetişmem gereken görüşmeler olduğu için yine hızlıca salondan çıktım. Ne röportaj öncesinde ne de sonrasında henüz yeni katıldığım partimin basın odasının düzenine ilişkin bir bilgim yoktur. Bu halde iddia olunan değişiklikten sorumlu tutulmam abesle iştigaldir. Tüm kamuoyu gibi ben de haberlerde okuyunca durumu öğrendim”


“Basın kuruşulu söz konusu değişikliği kendisi yaptı”

“Partimizin ilgili kişileri röportajı yapan basın kuruluşu ile görüşmüş, konu hakkında açıklama istemiş, kurum yetkilileri özür dileyerek söz konusu değişikliği kendilerinin yaptığını, sorumluluğun ve yanlışın kendilerine ait olduğunu belirtmişlerdir.”

“Milli değerleri benimsiyorum”

Kendisine yönelik bazı haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Elçi, şöyle devam etti:

“Her şeyden öte ülkemizin bayrağı ile bir sorunum veya tahammülsüzlüğüm olsa, değil CHP, Türkiye’de herhangi bir partide zaten siyaset yapmazdım. CHP bu ülkenin kurucu partisidir ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına, milli değerlerine bağlı bir partidir. Ben katıldığım partinin ilkelerini ve değerlerini bilerek ve benimseyerek bu partiye katıldım.


Suç duyurusunda bulunacağını söyledi

Bu konuda kamuoyunun hassasiyetini saygıyla karşılıyor, şahsımın ve partimin hedef haline getirildiği tartışmanın sonlanması için bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu ifade ediyorum. Partim ve şahsımla ilgili akla gelmeyecek haberler yapan, paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı da kamuoyuna bildiriyorum.”

CHP, Rudaw’ın Nuşirevan Elçi röportajında Türk bayraklarını kaldırdı


Check Also

Doğal gaz ithalatı ocak ayında yüzde 7,8 arttı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun ocak ayına ilişkin “Doğal Gaz Piyasası Sektör Raporu”na göre, ithalatın 4 …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]