Can Ataklı HDP ile ittifak kurmayan İyi Partililere küfretti

2023 yılında yapılacak genel seçimlere 9 aylık bir süreç kalmışken siyaset arenası ısınmaya devam ediyor.

Muhalefet partilerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve altılı masa, HDPye bakanlık vaadi üzerinden tartışmaya girmişti.

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verebiliriz sözleri üzerine başlayan tartışma, İyi Parti ile CHP’nin arasını bir hayli gerdirmişti.

“Biz kalkarız onlar oturur”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı yayında, HDP ile 6’lı masaya oturur musunuz?sorusuna, Biz kalkarız onlar oturur yanıtını verdi.

CHP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Can Ataklı, kendi Youtube kanalından yayınladığı videoda, anket sonuçları üzerinden İyi Partililerin HDP’ye karşı takındıkları durumu sert bir şekilde eleştirdi.

İyi Partililere küfretti

Bugün seçim olması durumunda HDP dahil muhalefet bloğunun yüzde 60 civarında oy alacağını öne süren Ataklı, HDP ile aynı masada olmayız açıklamalarını ahmakça olarak niteleyip İyi Partililere küfretti.

HDP’lilerle de konuştum ben”

İyi Partililerin kompleksli ve ahmak olduğunu söyleyen Ataklı, Hiç kimse HDP ile iş birliği yap, onunla organik bağ kur, ortak hükümet kur’ falan demiyor. HDP’nin de bakmayın öyle çıkıntı yaptığına… Adamlar haklı olarak da bakanlık da başbakanlık da cumhurbaşkanı da çıkarır. Teknik olarak doğru. HDP’lilerle de konuştum ben. Son izlenimlerimi de söyleyeyim hiç kimsenin derdi bakanlık vermezseniz desteklemem vs. değil. diye konuştu.

“O zaman s**tirin gidin”

İyi Partililere küfreden Can Ataklı açıklamasının devamında,Burada ahmakça, vay efendim HDP’nin olduğu yerde ben olmam diyenler var. E hadi s**tir git o zaman Tayyip Erdoğan’a ver. ifadelerini kullandı.


Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]