Borusan Grubu, İletişim Faaliyetleri için Ogilvy İstanbul’u Seçti

Borusan Grubu 2021 yılı itibarıyla iletişim faaliyetlerini Ogilvy İstanbul ile yürütme kararı aldı. 3 kıtaya yayılmış 12 ülkede üretim, makine ve güç sistemleri, lojistik, enerji ve otomotiv sektörlerinde 77 yıldır faaliyet gösteren Borusan Grubu’nun temel stratejisi, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam ederken, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, ufku dünya pazarlarına açık bir vizyon üzerine kurulu. Bu strateji kapsamında uzun yıllara dayalı tecrübesini teknolojiyle bir araya getirerek çalışmalarını sürdüren Borusan Grubu, kurum içi girişimcilik, inovasyon, uluslararası pazarlarda aktif rekabet stratejisi ve topluma, ekonomiye ve çevreye maksimum fayda sağlama misyonuyla fark yaratan çalışmalara imza atıyor.

Borusan Grubu’nun önümüzdeki dönem iletişim stratejilerini birlikte oluşturma kararı aldığı Ogilvy İstanbul , bu iş birliği kapsamında Grup bünyesinde Borusan Holding ,  Borusan Mannesmann, Borçelik, Supsan, Borusan Cat, Borusan Lojistik, Borusan Limanı, Borusan EnBW Enerji, Borusan Araç İhale, Borusan Kocabıyık Vakfı, Borusan Contemporary ve Borusan Sanat’a kurumsal iletişim & lider iletişimi, marka itibar yönetimi, iç iletişim, içerik üretimi, medya ilişkileri, gündem yönetimi ve kriz iletişimi alanlarında hizmet verecek.

Ogilvy İstanbul CEO’su Emine Çubukçu, bu önemli iş birliği ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Borusan Grubu gibi köklü bir markayı müşteri portföyümüze katmaktan ve yenilikçi iletişim stratejilerimizi bu önemli markaya sunacak olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Ogilvy’nin ve Borusan’ın deneyimlerini bir araya getirerek, birlikte çok başarılı işlere imza atacağımızdan eminim.” dedi.

Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, “Borusan Holding olarak ülkemize değer katarken, yaratılan bu değeri çağın gereksinimlerine uygun olarak en doğru, en güncel entegre iletişim stratejileriyle tüm paydaşlarımıza aktarabilmeyi amaçlıyoruz. Bu anlayışla, global çapta faaliyet gösteren şirketler grubu olarak, yeni dönemde markalarımızın imajına değer katacak iletişim faaliyetlerimizi ve toplumsal faydayı odağına alan iletişim çalışmalarımızı Ogilvy İstanbul ile hayata geçirecek olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

 

Ogilvy hakkında

Ogilvy, kurucusu David Ogilvy 1948’de bu işe başladığından beri kültür değiştiren ikonik pazarlama kampanyaları üretiyor. Günümüzde çok ödüllü, entegre bir kreatif ağ olarak faaliyetlerini sürdüren İngiltere merkezli Ogilvy, 83 ülkedeki 132 ofisiyle hizmet sunuyor. Şirket, bir markanın ihtiyaçlarını her anlamda şekillendiren deneyimleri, tasarımları ve iletişimi altı temel yetkinlik aracılığıyla yaratıyor: Marka Stratejisi, Reklam, Halkla İlişkiler ve Etkileme, Müşteri Etkileşimi ve Ticaret, Dijital Dönüşüm, İş birlikleri. Bir WPP (NASDAQ: WPPGY) şirketi olan Ogilvy hakkında daha detaylı bilgi için Ogilvy.com web sitesini ziyaret edebilir, Twitter’da @Ogilvy ve Facebook’ta hesaplarını takip edebilirsiniz.

Check Also

Düşük karbona geçişte bankalar yeni bir rol üstlenecek. Bain & Company’nin çalışması, bankaların 2030’a kadar …

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]