Amerikalı turistler Paris butiklerine akın etti

TL’deki değer kaybı Türkiye’ye gelen yabancılar için fiyat avantajı yaratırken, benzer bir durum Avrupa’da Amerikalılar için yaşanıyor.

Euro, dolar karşısında değer kaybederken Amerikalı turistler Fransa’nın başkenti Paris’teki mağazalara hücum ediyor.

Reuters’ın haberine göre pek çok ABD’li Euro/dolar paritesinin düşmesiyle epey cazip hale gelen lüks Avrupa mağazalarının tadını çıkarıyor.

Avrupa Birliği’nin (AB) para birimi Euro, yılbaşından bu yana ABD doları karşısında yüzde 12’ye yakın değer kaybı yaşadı.

‘EURONUN ZAYIFLAMASI HARCAMAYA TEŞVİK EDİYOR’

ABD’nin Kolorado eyaletinde yaşayan 49 yaşındaki Shawna Wilson hem kızı hem de kendisi için Paris’teki lüks La Samaritaine mağazasından elbise aldığını belirtiyor. Fiyatların indirime girmiş gibi hissettirdiğini söyleyen Wilson, Euro’nun değer kaybetmesinin harcamaya teşvik ettiğini ifade ediyor.

Florida eyaletinin Delray Beach kentinde yaşayan 70 yaşındaki Cherly Penn de Louis Vuitton, Chanel ve Gucci gibi markaların yer aldığı Paris’in Montaigne Caddesi’ni ziyaret edenler arasında.

“Caddeye yeni geldik, bu yüzden alışveriş çılgınlığına yeni başladık” diyen Penn, “Euro ve doların eşit olmasını seviyorum, bu yüzden tam olarak ne harcadığımı biliyorum” diye ekledi.

HEM HARCADI HEM 8 BİN DOLAR TASARRUF ETTİ

TikTok fenomeni Jennifer Groner ise Euro’nun dolar karşısında baskı altında olduğu nisanda Paris’e gelenlerden. Groner, “Fiyat tasarrufu açısından hiç böyle bir şey görmedim” diyerek düşüncelerini dile getiriyor.

Groner, Paris’teki Hermes mağazasından Birkin çanta aldığını ve lüks ürüne ABD’de ödeyeceğinden 4 bin dolar daha az verdiğini söyledi. Prada, Dior, Louis Vuitton ve Chanel’den de birçok ürün satın alan Groner, hesaplamalarına göre ABD fiyatlarına kıyasla toplam 8 bin dolarlık tasarruf sağladığını belirtiyor.

FİYATLARA DÜZENLEME GELEBİLİR

Lüks markalara yönelik gelişmeleri takip eden pursebop.com’un kurucusu Monika Arora, markaların bir vadede fiyatlara “düzen vereceğine” inandığını söyledi.

Chanel, mayısta kur dalgalanmalarını, özellikle Euro’nun zayıflığını ve enflasyonu hesaba katmak için temmuzda fiyat artışı uygulayabileceğini açıklamıştı.

ABD’LİLER LÜKS SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle artan enerji fiyatlarının Avrupa Birliği’ni uzun süreli bir ekonomik krize sürükleyebileceği korkusuyla Euro, 13 Temmuz Çarşamba günü 20 yıldır ilk kez 1 doların altına düşmüştü.

İngiltere merkezli finans grubu Barclays’in analistlerine göre zayıf Euro, özellikle Amerikalı turistler için büyük bir çekim noktası yaratıyor. ABD’li müşteriler bu çekim sayesinde ikinci çeyrekte Avrupa lüks mal sektörü için önemli bir büyüme faktörü oldu.

İsviçre merkezli banka UBS’nin analistleri Amerikalıların talebinin artmasının haziranda Avrupa’da turizm harcamalarında geçen yıla kıyasla kaydedilen 4 katlık artışa katkıda bulunduğunu söyledi.

Pek çok kişinin Covid-19 salgınını kontrol altına almak amacıyla uygulanan karantina uygulamaları sırasında biriktirdiklerini harcamasıyla lüks sektörü pandemiden aldığı hasarları hızlı bir şekilde telafi etti.

ÇİNLİLERİN YERİNİ AMERİKALILAR DOLDURUYOR

Ancak dünyanın en büyük lüks ürün pazarı Çin’deki satışlar bu yıl düştü. Bunda yeni Covid-19 dalgasına karşı uygulanan karantina önlemleri nedeniyle mağazaların kapanması, talebin daralması ve Çinli turistlerin Avrupa’da daha fazla harcama yapması etkili oldu.

Pandemi öncesinde Avrupa’da lüks satışlardaki artışın ana kaynağı olan Çinli ziyaretçilerin eksikliğini Amerikalılar dolduruyor, bu da kayıpların telafi edilmesine katkı sağlıyor.

EN ÇOK FRANSA FAYDA SAĞLADI

Lüks ürün şirketleri Richemont ve Burberry cuma Avrupa’da daha yüksek satışlar bildirdi. Bu, markaların Çin’de yaşadıkları yüzde 30’dan fazla düşüşü Avrupa’da toparladığını gösteriyor.

Öte yandan turistlerin hevesli alışverişlerinden en çok Fransa faydalandı.

UBS analistlerine göre haziranda Fransa’da turistlere yapılan satışlar yükseldi ve 2019’daki seviyenin yüzde 11,3 altına geldi. Kendi iç pazarlarında büyük riske sahip olan Fransız lüks markaları için satışların artması olumlu bir işaret.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]