Altın fiyatlarında enflasyon depremi

Altın fiyatları ABD enflasyonunun beklentilerin üzerinde çıkmasıyla sarsıldı.

ABD’de tüketici fiyat endeksi (TÜFE) haziranda yüzde 9,1’le artışını sürdürdü. Ekonomistlerin beklentisi yüzde 8,8 düzeyindeydi. Ülkede mayıs ayı enflasyonu yüzde 8,6 olarak gerçekleşmişti. Tüketici fiyatları haziranda bir önceki aya göre yüzde 1,3 ile beklentilerin üzerinde arttı.

Veri öncesi 1730 dolar civarında bulunan altının ons fiyatı beklentileri aşan enflasyon verisine yüzde 1’e yakın düşüşle karşılık verdi ve 1707 dolara kadar geriledi. Değerli metal Mart 2021’den bu yana en düşük seviyelerini görmüş oldu.

ALTIN NEDEN DÜŞÜYOR?

Altın piyasası, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına dair ipucu vermesi beklenen ABD TÜFE verileri öncesinde zaten satıcılı seyrediyordu. ABD enflasyonun beklentileri aşması, Fed’in faiz artışlarını aynı hızda devam ettireceğine dönük beklentileri kuvvetlendirdi.

Fed’in şahin duruşunu sürdürmesi ise doları güçlendirirken altın başta olmak üzere pek çok yatırım aracını sarstı. Doların faizlerinin yükselmesi herhangi bir faiz getirisi olmayan altını dolar karşısında güçsüz konumda bırakıyor. Bu da yatırımcıların değerli metalleri satmasına neden oluyor.

ALTIN PİYASASINDA SON DURUM

Altın fiyatları saat 16.00 sularında ons başına günlük 0,5 kayıpla 1717 dolardan işlem gördü.

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başladı. Dolar/TL’nin 17,40 seviyesinde hareket etmesiyle birlikte gram altın 960 lira seviyesinde işlem gördü.

Çeyrek altın 1596 TL alış ve 1619 TL satış seviyesiyle, Cumhuriyet altını ise 6 bin 366 TL alış ve 6 bin 446 TL satış seviyesiyle işlem gördü.

‘BU SEVİYELERİN ALTINI GÖREBİLİR’

DailyFX analisti Christopher Vecchio, sabah saatlerinde yayınlanan analizde değerli metalin 1700 dolar seviyeisnin altına inmesinin mümkün olduğunu belirtmişti.

Vecchio, “Teknik görünüm zayıf kalırken, fiyat hareketi önümüzdeki haftalarda 1700’ün altında bir hareketin mümkün olduğunu gösteriyor. Artan ABD reel getirileri daha yüksek kaldığından, altın aşağı yönlü olmaya devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu..

İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni’nde ise ons altının teknik açıdan oldukça zayıf olduğu belirtilerek, “Hızlı ve sert düşüşün ardından tepki yükselişleri gelebilir ancak ons altında ana yön aşağı. Bu nedenle geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi yerine yükselişlerin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi daha makul bir strateji” ifadelerine yer verildi.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

logisticadergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]