Altılı masada ikinci tur görüşmeler başlıyor

Altılı masa görüşmelerinin ikinci tur toplantıları yarın CHP’nin ev sahipliğinde başlayacak.

İlk toplantının gündemigeçiş sürecinin yol haritası olacak. Toplantıda aday açıklanmayacak.

Görüşmeler, Akşener’in açıklamalarının gölgesinde yapılacak

Görüşmeler, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının gölgesinde yapılacak. Akşener’in Noter değiliz sözleri Masada kriz mi var?sorusunu gündeme taşıdı.

Talepler masada

İkinci görüşmelerde talepler de masada olacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı olacak kişinin seçimden önce bir taahhütte bulunarak bakanları nasıl belirleyeceğini açıklaması lazım.demişti.

Saadet Partisi toplantıda bu talebini de dile getirecek.

Adaylık konusu konuşulmayacak

Altılı masanın ikinci turunda da adaylık konusunun konuşulması beklenmiyor. Liderler, seçimi kazanması durumunda cumhurbaşkanının geçiş sürecinde yetkilerini nasıl devredip paylaşacağını gündeme alacak, formüller değerlendirilecek.

Liderlerin aday belirleme takvimini değiştirmeyeceği ifade edildi. Buna göre Cumhurbaşkanı adayı; geçiş süreci, koalisyon protokolü gibi konular tamamlandıktan sonra konuşulacak.

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]