Almanya Merkez Bankası Başkanı: Enflasyon 70 yılın zirvesine çıkabilir

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, enflasyonun 1951’den bu yana ilk kez çift haneli seviyelere çıkabileceğini söyledi ve faiz oranlarının böyle bir ortamda yükselmeye devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Alman basın kuruluşu Rheinische Post’a konuşan Nagel, Rusya’nın doğalgaz arzını kısması nedeniyle enerji fiyatlarındaki artışın Alman enflasyonunu bu sonbaharda yüzde 10’un üzerine çıkaracağını belirtti. Nagel, fahiş enerji fiyatları nedeniyle enflasyonun gelecek yıl da yüksek seyredeceğini ifade etti.

‘ENFLASYON SORUNU 2023’TE BİTMEYECEK’

Nagel, “Enflasyon sorunu 2023’te bitmeyecek. Arz darboğazları ve jeopolitik gerilimlerin devam etmesi muhtemel. Bu sırada Rusya doğalgaz arzını büyük ölçüde azalttı, doğalgaz ve elektrik fiyatları beklenenden fazla arttı” dedi.

Financial Times’ın haberine göre Nagel, Bundesbank’ın haziranda yaptığı yüzde 4,5’lik enflasyon tahmininin aşılacağını belirtti.

Ekonomistler bu yıl Almanya ve Euro bölgesindeki büyüme tahminlerini düşürürken enflasyon tahminlerini yükseltti.

ENERJİ MALİYETLERİ REKOR DÜZEYDE ARTTI

Rus devlet enerji şirketi Gazprom, Alman Siemens şirketinin uzman ve mühendisleriyle birlikte Portovaya gaz istasyonunda 3 günlük bir bakım çalışması yapılacağını duyurmuştu. Söz konusu gelişme cuma günü enerji fiyatları üstündeki baskıyı artırdı.

Almanya’da elektrik fiyatları, geçen yıl 10 kat artan doğalgaz fiyatları nedeniyle bir yıl öncesine göre 7 kat artarak rekor kırmıştı.

Alman sanayi üreticilerinin uyguladığı elektrik fiyatları temmuza kadar yıllık yüzde 37,2 arttı. Bu oran, Almanya Federal İstatistik Ofisi’ne (Destatis) göre şimdiye kadarki en yüksek artış.

Aylık bazda üretici fiyat endeksi de esas olarak enerji maliyetleri nedeniyle yüzde 5,3’lük rekor bir oranla arttı.

ENFLASYON YÜZDE 8,5

Nagel, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 8 Eylül’deki toplantısında faiz oranlarını yükseltmeye devam etmesi gerektiğini de söyledi. Nagel, ECB’nin faiz politikasını belirleyen 25 üyesinden biri.

Almanya’nın temmuz ayındaki tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yıllık bazda beklentilerin üstünde yüzde 8,5 olarak açıklanmıştı.

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

 

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için…

 

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha net bir şekilde görebileceksiniz.

 

Parox un Hazırlanması

 

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

 

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

 

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.comwww.nanotozlar.comwww.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

logisticusdergisi.com

Check Also

Başkan Hürriyet, Kemer Camii cemaatiyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tepeköy Mahallesi’ndeki Kemer Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaat ile bir araya gelerek talepleri dinledi

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]