Almanlar’la gümrük birliği güncelleme toplantısı

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek’in de katıldığı Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Türkiye-AB Gümrük Birliği toplantısı online olarak gerçekleştirildi.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek’in de katıldığı Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Türkiye-AB Gümrük Birliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rolf A. Könıgs, Almanya Federal Dışişleri Bakanlığı Güneydoğu Avrupa, Türkiye, EFTA ülkeleri, AGİT ve Avrupa Konseyi’nden Sorumlu Komisyon Üyesi Büyükelçi Susanne Schütz, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve iş dünyasından önemli temsilciler katıldı.

AB ile Türkiye arasında artan ticaret hacmi ve değişen ekonomik ortam göz önüne alındığında, Gümrük Birliği’nin modernizasyonu ve genişletilmesi çağrıları uzun süredir gündemdedir. Mevcut ticaret durumuna ve mevcut ticaret ihtiyaçlarına uyum, tarım ve hizmet sektörlerinin dahil edilmesi ve diğer teşviklerin sağlanması; her iki tarafta bulunan birçok şirketin rekabet güçlerinin arttırılması için gerekli olan yeni fırsatlar değerlendirildi.

Check Also

Üç bakan son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman nSoylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Şanlıurfa Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]